Aktualności
UE proponuje zdecydowaną wielostronną reakcję handlową na pandemię COVID-19
Unia podkreśla centralną rolę WTO w walce z pandemią koronawirusa.
Dni informacyjne Horizon Europa od 28 czerwca do 9 lipca
Komisja Europejska ogłosiła pierwszą edycję dni informacyjnych programu Horyzont Europa.
W kierunku silniejszej i bardziej odpornej strefy Schengen
Komisja Europejska przedstawiła dziś nową strategię mającą na celu wzmocnienie i zwiększenie odporności strefy Schengen.
Opodatkowanie dostosowane do nadchodzących wyzwań
Komisja Europejska proponuje nową, ambitną strategię dotyczącą opodatkowania działalności gospodarczej.
Szczyt Społeczny w Porto: wszyscy partnerzy deklarują zaangażowanie w realizację celów społecznych na 2030 r.
We wspólnej deklaracji zaangażowania na rzecz praw społecznych z Porto partnerzy zobowiązali się wypełnić trzy główne cele na 2030 r. określone w planie działania Komisji dotyczącym Europejskiego filaru praw socjalnych.
Nowy Europejski Bauhaus (New European Bauhaus)
Komisja Europejska ogłosiła nabór wniosków o pierwsze nagrody Nowego Europejskiego Bauhausu.
Konferencja w sprawie przyszłości Europy: uruchomienie wielojęzycznej platformy cyfrowej
Platforma dostępna jest w 24 językach, dzięki czemu obywatele z całej Unii mogą dzielić się i wymieniać pomysłami i poglądami podczas wydarzeń online.
Dzień polityki handlowej Unii Europejskiej 2021
W poniedziałek 26 kwietnia Komisja Europejska będzie obchodzić Dzień Polityki Handlowej 2021 r., podczas którego będzie omawiana nowa strategia promująca otwartą, zrównoważoną i asertywną politykę handlową dla UE.
Otwarty jest nabór zgłoszeń do pierwszej w Horyzoncie Europa edycji nagrody dla innowatorek – EU Prize for Women Innovators 2021.
Do zdobycia są trzy nagrody główne po 100 tys. euro oraz nagroda dla „wschodzącej innowatorki” w wysokości 50 tys. euro. Zgłoszenia są przyjmowane do 30 czerwca 2021 r.
Erasmus+: ponad 28 mld euro na wspieranie mobilności i możliwości uczenia się dla wszystkich, w całej Unii Europejskiej i poza jej granicami
Komisja przyjęła 25 marca pierwszy roczny program prac programu Erasmus+ na lata 2021–2027.
Brussels Economic Forum 2021 już 29 czerwca!
Zaznaczcie w swoich kalendarzach datę 29 czerwca i dołączcie do prelegentów wysokiego szczebla z całego świata na Brukselskim Forum Ekonomicznym!
Konsultacje publiczne ws. programu Interreg Europa 2021-2027 – wyraź swoje zdanie!
Informujemy Państwa, że wersja robocza programu na rzecz współpracy Interreg Europa na lata 2021-2027 jest już gotowa!
ERA NET Co-fund Urban Transformation Capacities
Narodowe Centrum Nauki (zwane dalej „NCN”) we współpracy z siecią JPI Urban Europe, ogłasza konkurs na międzynarodowe projekty badawcze w ramach inicjatywy typu ERA-NET Co-fund Urban Transformation Capacities (ENUTC).
ERA-NET 2021 Joint Call on Circularity
9 marca br. został ogłoszony wspólny konkurs na międzynarodowe projekty badawcze ERA-NET 2021 Joint Call on Circularity.
Komisja wspiera zrównoważony wzrost gospodarczy
Komisja zatwierdziła 3 marca 2021 226 projektów we wszystkich 27 państwach członkowskich, które to projekty pomogą państwom członkowskim w opracowaniu i wdrożeniu krajowych reform mających na celu zwiększenie wzrostu gospodarczego.
Europejska Nagroda Obywatelska 2021. Termin zgłoszeń do 15 kwietnia!
Europejska Nagroda Obywatelska to wyróżnienie dla inicjatyw pogłębiających współpracę europejską i promujących wspólne wartości. Do 15 kwietnia możesz zaaplikować lub nominować projekt.
REGIO STARS 2021- Zapraszamy do udziału!
Czas docenić najbardziej innowacyjne projekty regionalne! Komisja Europejska do 9 maja 2021 r. czeka na zgłoszenia do Nagrody Regio Stars 2021.
Europejska prognoza gospodarcza z zimy 2021 r.
Ciężka zima, ale widać światło na końcu tunelu.
Już w przyszłym tygodniu BATIBOUW 2021
Już w przyszłym tygodniu BATIBOUW 2021 wirtualny! Profesjonalne targi konstrukcji i renowacji od 27 lutego do 7 marca 2021- załóż konto i odwiedź targi wirtualnie za darmo.
Dni Przemysłu Unii Europejskiej 2021- rejestruj się już dziś!
Dni Przemysłu Unii Europejskiej to flagowe coroczne wydarzenie w Europie, które stanowi forum dyskusji na tematy wyzwań stojących przed szeroko rozumianym przemysłem.
Druga rocznica umowy handlowej między UE a Japonią i dalsze zacieśnianie więzi
1 lutego 2021 przypada druga rocznica podpisania umowy o partnerstwie gospodarczym między Unią Europejską a Japonią (EPA).
Nowy europejski Bauhaus: KE rozpoczyna nową fazę projektową
Komisja rozpoczęła fazę projektową inicjatywy „nowy europejski Bauhaus”, ogłoszonej przez przewodniczącą von der Leyen w orędziu o stanie Unii w 2020 r.
Inwestycje kapitałowe Komisji Europejskiej
Komisja Europejska ogłosiła pierwsze inwestycje kapitałowe o wartości 178 mln euro w przełomowe innowacje za pośrednictwem nowego funduszu
Prezydencja portugalska w Radzie UE: stycznia – 30 czerwca 2021
1 stycznia Portugalia przejęła rotacyjną prezydencję w Radzie Unii Europejskiej i będzie kierować pracami tej instytucji przez najbliższe 6 miesięcy. Priorytety prezydencji portugalskiej wynikają z jej motta: „Czas na spełnienie obietnic: sprawiedliwa, ekologiczna i cyfrowa odbudowa”.
Międzynarodowe Targi Spożywcze Tavola 2021
W dniach 21-23 marca 2020 r. w miejscowości Kortrijk (w Belgii) odbędą się międzynarodowe targi spożywcze TAVOLA.
Libramont 2021
Największe w Europie, plenerowe targi branży rolnej, leśnej i agrobiznesu, potrwają w przyszłym roku od 23 do 26 lipca.
BRAFA po raz 66.
66 edycja jednych z najstarszych i najbardziej prestiżowych targów sztuki na świecie odbędzie się w Brukseli od 27 stycznia do 31 stycznia 2021
BATIBOUW 2021 wirtualnie!
Profesjonalne targi konstrukcji i renowacji od 27 lutego do 7 marca 2021 - załóż konto i odwiedź targi wirtualnie za darmo.
NextGenerationEU
Komisja Europejska z zadowoleniem przyjmuje porozumienie w sprawie pakietu o wartości 1,8 bln euro, który pomoże w budowie bardziej ekologicznej, cyfrowej i odpornej Europy.
Województwo Kujawsko-Pomorskie na Open Days 2020
19 października odbyło się wydarzenie Localizing the European Green Deal współorganizowane przez Biuro Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Brukseli w ramach trwającego obecnie Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast #EURegionsWeek.
Zaproszenie do składania wniosków ws. Europejskiego Zielonego Ładu
Komisja Europejska ogłosiła w czwartek 17 września zaproszenie do składania wniosków o wartości 1 mld euro na projekty w zakresie badań naukowych i innowacji dotyczące kryzysu klimatycznego i ochrony unikalnych ekosystemów i różnorodności biologicznej w Europie.
Europejskie Dni Badań i Innowacji 2020 – zapisy otwarte!
Na początku września rozpoczęto rejestrację do udziału w Europejskich Dniach Badań i Innowacji – corocznym sztandarowym wydarzeniu Komisji Europejskiej, które gromadzi decydentów, naukowców, przedsiębiorców i obywateli.
Młodzi tłumacze do boju! – ruszyła kolejna edycja Juvenes Translatores!
Ruszyła tegoroczna edycja konkursu tłumaczeniowego Juvenes Translatores, w której mogą wziąć udział uczniowie szkół średnich z całej Europy.
Europejskie Dni Badań i Innowacji – 22 do 24 września – wydarzenie wirtualne
Europejskie Dni Badań i Innowacji to coroczne, sztandarowe wydarzenie, gromadzące decydentów, naukowców, przedsiębiorców i obywateli w celu debaty i kształtowania przyszłości badań i innowacji w Europie i poza nią.
Kolejna edycja Green Week w październiku!
Europejski Zielony Tydzień będzie okazją do zbadania, w jaki sposób Europejski Zielony Ład może przyczynić się do ochrony i odbudowy zasobów przyrodniczych.
18. Europejski Tydzień Regionów i Miast
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w 18. Europejskim Tygodniu Regionów i Miast, organizowanym wspólnie przez Europejski Komitet Regionów (KR) i Komisję Europejską (DG Regio).
Plan inwestycyjny dla Europy: cel 500 mld euro na inwestycje osiągnięty przed terminem
Komisja Europejska i Grupa Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI) wywiązały się ze swojego zobowiązania do uruchomienia inwestycji w wysokości 500 mld euro w ramach planu inwestycyjnego dla Europy.
Raport na temat barier w handlu: UE nadal otwiera rynki poza Europą w obliczu rosnącego protekcjonizmu
Skoordynowane wysiłki Komisji, państw członkowskich i organizacji biznesowych UE w ramach partnerstwa na rzecz dostępu do rynku pozwoliły europejskim przedsiębiorstwom odzyskać w 2019 r. ważne rynki eksportowe.
Nowe finansowe instrumenty dla środowiska
Komisja Europejska i Europejski Bank Inwestycyjny uruchamiają dwa nowe instrumenty finansowe w celu stymulowania inwestycji w efektywność energetyczną, wysiłków na rzecz ochrony kapitału naturalnego i dostosowania do zmian klimatu.
Czwarta edycja biegu „Polish Run” w Brukseli –tym razem wirtualnie!
Polish Run odbędzie się już po raz czwarty, jednocześnie po raz pierwszy w wyjątkowej, zmienionej formule.
Już w październiku Open Days 2020!
Europejski Tydzień Regionów i Miast (#EURegionsWeek) to największe coroczne wydarzenie w Brukseli poświęcone polityce regionalnej.
Pakiet szkoleniowy dla trenerów i pracowników młodzieżowychOtwiera się w nowej zakładce
Na stronie Rady Europejskiej ukazał się nowy pakiet szkoleniowy dla trenerów i pracowników młodzieżowych zaangażowanych w pracę na rzecz integracji społecznej.
Bezrobocie długoterminowe wśród młodych EuropejczykówOtwiera się w nowej zakładce
Europejska Fundacja na rzecz Poprawy Warunków Życia i Pracy opublikowała raport "Long-term unemployed youth: Characteristics and policy responses."
The Erasmus+ Generation DeclarationOtwiera się w nowej zakładce
Komisja Europejska opublikowała Deklarację Pokolenia Erasmus+. Dokument podpisany przez młodych sygnatariuszy z całej UE stanowi odezwę do przedstawicieli Unii w sprawie przyszłości Programu.
Raport „Reaching out to EU citizens – Seizing the opportunity”Otwiera się w nowej zakładce
"Reaching out to EU citizens - Seizing the opportunity" to tytuł raportu przygotowanego przez Luca van den Brande, specjalnego doradcy ds. współpracy z obywatelami Unii Europejskiej.
Youth Wiki – nowa platforma Komisji Europejskiej dla młodzieżyOtwiera się w nowej zakładce
Youth Wiki to platforma mająca służyć jako encyklopedia gromadząca informacje na temat polityk młodzieżowych w UE.
Unijna karta osoby niepełnosprawnejOtwiera się w nowej zakładce
Dzięki jednolitemu systemowi identyfikacji, KE dąży do zapewnienia osobom niepełnosprawnym równego dostępu do udogodnień w krajach Unii.
Dobry Pomysł na biznes!Otwiera się w nowej zakładce
Masz ciekawy, innowacyjny pomysł na działalność gospodarczą, a nie prowadzisz jeszcze swojego biznesu? Weź udział w programie "Dobry Pomysł" realizowanym przez Polski Fundusz Rozwoju. Przedsięwzięcie współfinansowane jest ze środków europejskich.
Koszty studiów wyższych w krajach UEOtwiera się w nowej zakładce
Sieć Eurydice opublikowała raport na temat opłat za studia i stypendiów na uczelniach wyższych w Europie.
Publikacja HousErasmus+Otwiera się w nowej zakładce
Eksperci programu Erasmus+ opublikowali poradnik dla studentów, którzy poszukują kwaterunku na terenie państw Unii Europejskiej.
Raport OECD o edukacjiOtwiera się w nowej zakładce
Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju opublikowała na swojej stronie internetowej raport dotyczący edukacji w 35 krajach świata.
Europejczycy chcą większego zaangażowania UE w działania na rzecz ochrony środowiska
Z badań Eurobarometru wynika, że 75% mieszkańców Europy oczekują od Unii większej aktywności w sektorze ochrony przyrody. USA wycofuje się z porozumienia paryskiego Oczekiwania Europejczyków zbiegają się w czasie z wycofaniem się Stanów Zjednoczonych z porozumienia paryskiego, zakładającego ograniczenie emisji gazów cieplarnianych oraz zanieczyszczeń do atmosfery, szczególnie przez kraje o rozwiniętym przemyśle ciężkim. Starania Unii […]
Lepsza praca dla ludzi młodychOtwiera się w nowej zakładce
Międzynarodowa Organizacja Pracy opublikowała broszurę informacyjną pod tytułem "Rising to the youth employment challenge: New evidence on key policy issues".
Nagroda Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego
„Innowacyjne projekty na rzecz wpierania wysokiej jakości zatrudnienia i przedsiębiorczości z myślą o przyszłości rynku pracy” mają szansę na zdobycie nagrody Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego. Do wygrania jest nawet 50 000 euro.
Raport „Zatrudnienie i Rozwój Społeczny w Europie 2017”Otwiera się w nowej zakładce
Komisja Europejska opublikowała najnowszy raport pt. "Zatrudnienie i Rozwój Społeczny w Europie 2017".
Wakacje w UEOtwiera się w nowej zakładce
Z myślą o turystach spędzających wakacje w Unii Europejskiej powstała broszura Travelling in Europe 2017-2018, przygotowana przez Komisję Europejską.
Negocjacje w sprawie „rachunku za Brexit”
Jednym z najtrudniejszych tematów w ramach negocjacji Londynu i Brukseli w sprawie Brexitu jest wysokość kosztów, jakie Wlk. Brytania powinna ponieść z uwagi na wystąpienie z Unii Europejskiej.
Europejczycy ufają Unii
Z najnowszych danych Eurobarometru wynika, że zaufanie mieszkańców Europy do Unii jest najwyższe od 2010 roku.
Weź udział w European Youth Media Days 2017Otwiera się w nowej zakładce
Organizatorzy European Youth Media Days 2017 zapraszają młodych dziennikarzy (18-30 lat) do wzięcia udziału w tegorocznej edycji wydarzenia, które odbędzie się w dniach 16 – 18 października w Brukseli.
Przegląd bezpieczeństwa w UE
Polityka bezpieczeństwa Unii Europejskiej przejawia się w wielu aspektach – od przeciwdziałania terroryzmowi, poprzez ochronę obywateli UE w sieci, po zwalczanie nielegalnego handlu dobrami kultury. Coroczny przegląd wspomnianych działań pozwolił ocenić ich skuteczność i zaplanować działania na przyszłość.
Brexit: Wlk. Brytania przeciwko ochronie obywateli UE przez TSUE
Brytyjski minister ds. Brexitu David Davies oznajmił, że Londyn nie zgadza się, by po Brexicie obywatele UE znajdowali się na terenie Wlk. Brytanii pod ochroną Trybunału Sprawiedliwości UE.
Inteligentne specjalizacje szansą dla regionów
Unijna polityka regionalna coraz mocniej koncentruje się na inwestowaniu w inteligentne specjalizacje. To właśnie one mają być szansą na rozwój regionów Europy w dobie globalizacji.
KE: Niskie bezrobocie i trwały wzrost gospodarczy w Unii
Komisja Europejska opublikowała raport pt. "Zatrudnienie i kwestie społeczne w Europie” (Employment and Social Developments in Europe – ESDE).
Google vs Komisja Europejska
Dochodzenie przeciwko firmie Google rozpoczęto w listopadzie w 2010 roku, a w czerwcu 2017 Komisja Europejska nałożyła rekordową karę na amerykańskiego giganta komputerowego za łamanie przepisów antymonopolowych.
Polityka na rzecz młodych – podręcznikOtwiera się w nowej zakładce
Zapraszamy do zapoznania się z podręcznikiem YOUTH POLICY - “The Essentials", wydanym wspólnie przez Komisję Europejską i Radę Europy.
Priorytety KE w dziedzinie edukacji
Komisja Europejska zaprezentowała nową strategię w dziedzinie edukacji. Kształcenie w Unii ma być nowoczesne oraz utrzymane na nieustannie wysokim poziomie.
Komisja Europejska rozpoczyna debatę o przyszłym budżecie
Opublikowana przez Komisję "Biała księga w sprawie przyszłości Europy" inicjuje debatę na temat przyszłego budżetu Unii Europejskiej.
Komisja Europejska chce inwestować w nowoczesny transport
KE przedstawiła plan przewidujący zainwestowanie niemal 3 mld euro w 152 projekty dotyczące nowoczesnego transportu w Unii.
Polska wzywa do wzmocnienia unijnego rynku cyfrowego
Polska, wraz z 16 innymi krajami UE złożyła na ręce przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska list wzywający do niezwłocznego wzmocnienia europejskiego rynku cyfrowego.
Coraz bardziej innowacyjna Europa. Polska musi nieco nadrobić
Unia Europejska staje się coraz bardziej innowacyjna, choć jej wewnętrzne zróżnicowanie pod względem tej cechy jest duże. Polska znajduje się w grupie krajów, które muszą dołożyć starań by doścignąć europejską czołówkę.
Aplikacja telefoniczna Erasmus+Otwiera się w nowej zakładce
Erasmus+ doczekał się aplikacji telefonicznej. Za jej pośrednictwem można m.in. śledzić aktualne informacje na temat Programu, kontaktować się z jego uczestnikami oraz szlifować umiejętności językowe.
Europejski Bank Inwestycyjny dla ekologii
75 mln euro trafi do naszego kraju za pośrednictwem pożyczki udzielonej Bankowi Ochrony Środowiska przez Europejski Bank Inwestycyjny. Środki zostaną przeznaczone na projekty ekologiczne.
Ruch bezwizowy dla Ukraińców
Od 11 czerwca obywatele Ukrainy mogą poruszać się po terytorium UE bez wiz. Ruch bezwizowy dotyczy jednak tylko podróży turystycznych bądź służbowych, trwających maksymalnie 3 miesiące.
Europejczycy oczekują od UE bardziej zdecydowanych działań
Walka z bezrobociem, bezpieczeństwo społeczne, zdrowie i równości płci to dziedziny, w których zdaniem Europejczyków Unia powinna działać aktywniej.
Konsensus europejski w sprawie rozwoju
Państwa Członkowskie UE podpisały strategiczny plan pn. „Konsensus europejski w sprawie rozwoju”. Agenda stanowi wspólną wizję przeciwdziałania ubóstwu i zapewnienia zrównoważonego rozwoju.
Unia Europejska za wzmocnieniem obronności
Zwiększenie zdolności obronnej Europy to gwarancja bezpieczeństwa w obrębie granic Starego Kontynentu i poza nimi – wiceprzewodnicząca KE Federica Mogherini, podczas debaty na temat przyszłości UE-27, przedstawiła priorytety Komisji Europejskiej w dziedzinie obronności.
Zgromadzenie Małych i Średnich Przedsiębiorstw
Czym jest Zgromadzenie Małych i Średnich Przedsiębiorstw i dlaczego warto się w nie zaangażować?
Konkurs Youth Citizen EntrepreneurshipOtwiera się w nowej zakładce
Jesteś młodą (15-30 lat) przedsiębiorczą osobą i masz pomysł na biznes wspierający rozwój społeczny? Zgłoś się do konkursu Youth Citizen Entrepreneurship. Termin mija 31 lipca.
2018 Europejskim Rokiem Dziedzictwa Kulturowego
Parlament Europejski zabezpieczył 8 milionów euro dla inicjatyw i projektów ukierunkowanych na ochronę i promocję europejskiego dziedzictwa kulturowego w 2018 roku.
UE przeciw marnowaniu żywności
88 milionów ton rocznie – tyle żywności marnują mieszkańcy Unii Europejskiej. Statystycznie to średnio 173 kg na osobę. Unia chce drastycznie ograniczyć tę ilość poprzez regulacje unijnej gospodarki odpadami.
Międzynarodowe Forum Kobiet i Handlu
20 czerwca 2017 roku w Brukseli Komisja Europejska i Międzynarodowe Centrum Handlu organizują Międzynarodowe Forum Kobiet.
Ruszyła internetowa baza Europejskiego Korpusu SolidarnościOtwiera się w nowej zakładce
Kilka miesięcy po przedstawieniu koncepcji projekt EKS wszedł w fazę realizacji. Internetowa baza gromadzi informacje o organizacjach i podmiotach uczestniczących w sieci Korpusu. Jak do niej dołączyć?
Kujawsko-pomorskie na EU Open Day w Brukseli
Kujawsko-Pomorskie wraz z 25. innymi regionami i miastami należącymi do państw członkowskich UE zaprezentowało swoje walory turystyczno-inwestycyjne podczas Dnia Europy świętowanego w tym roku 6 maja w Europejskim Komitecie Regionów w Brukseli.
Koniec z opłatami roamingowymi
Już od połowy czerwca zniesione zostaną opłaty za korzystanie z komórek podczas zagranicznych wizyt w krajach UE.
GENeco- firma przyszłości
"Po pierwsze prowadzić swoje operacje z maksymalną wydajnością. To daje dodatkową możliwość rozszerzenia biznesu" - rozmawiamy z Charlotte Stamper, analitykiem biznesowym firmy GENeco.
Small Business Standards- reguły dostosowane do potrzeb małych przedsiębiorstw
Standaryzacja jest ważnym instrumentem europejskiej polityki wspólnego rynku.
Nabór wniosków w akcji 3. Programu Erasmus+
Unijna Agencja Wykonawcza ds. Edukacji, Kultury i Sektora Audiowizualnego (EACEA) zaprasza do składnia wniosków o dofinansowanie projektów w ramach akcji 3. Programu Erasmus+.
Unia dla sektora MŚP
Małe i średnie przedsiębiorstwa (SMEs) są kręgosłupem europejskiej ekonomii. Komisja Europejska uważa SMEs i przedsiębiorczość jako klucz do wzrostu, innowacji, stworzenia miejsc pracy i integracji społecznej w Unii Europejskiej.
Bepolux- czyli jak inwestować w Belgii?
Spotykamy się z J.M. de Baerdemaekerem, dyrektorem Bepoluxu, Belgijsko-Luksemburskiej Izby Handlowej.
Parlament Europejski przyjął rezolucję ws. Brexitu
516 posłów za, 133 przeciw, 50 wstrzymało się od głosu – to bilans głosowania nad rezolucją Parlamentu Europejskiego ws. Brexitu.
Młodzi Europejczycy na rynku cyfrowym
Komisja Europejska zamierza zorganizować w latach 2018-2020 staże zawodowe dla pięciu tysięcy absolwentów kierunków związanych z branżą cyfrową.
Wlk. Brytania oficjalnie rozpoczęła procedurę Brexitu
29 marca br. premier Wlk. Brytanii Theresa May „uruchomiła” art. 50 TUE (Wystąpienie z Unii).
60. rocznica podpisania Traktatów rzymskich
W najbliższą sobotę (25 marca) Unia Europejska będzie obchodzić swój jubileusz - 60. rocznicę podpisania Traktatów rzymskich.
European Small Busienss Alliance- małe firmy podstawą Europy?
Niemal 99% europejskich firm to małe i średnie przedsiębiorstwa. Europejskie instytucje mają obowiązek wykorzystać potencjał tych firm, aby Unia stała się naprawdę konkurencyjna.
Bezpieczeństwo żywności priorytetem UE
Parlament Europejski przyjął podczas ostatniej sesji uregulowania dotyczące zwiększenia kontroli europejskiego rynku żywności. Decyzje są wynikiem głośnej afery mięsnej, która miała miejsce w kilku krajach Unii w 2013 roku.
Komisja Europejska zgodzi się na Nord Stream II?
Rosyjski koncern państwowy Gazprom zaproponował Komisji Europejskiej porozumienie ws. postępowania dot. monopolistycznych praktyk koncernu na rynku europejskim. Specjaliści twierdzą, że to krok w stronę uzyskania akceptacji na rozbudowę gazociągu Nord Stream II.
Kujawsko-Pomorskie obecne na Forum Ekonomicznym Grupy Wyszehradzkiej w Belgii
W minionym tygodniu (9 marca) w belgijskim mieście Heist-op-den-Berg (prowincja Antwerpia) odbyło się Forum Ekonomiczne Grupy Wyszehradzkiej, w ramach którego prezentowaliśmy walory gospodarcze naszego regionu.
European Biomass Industry Association: stowarzyszenie przemysłu przyszłości?
Biomasa od zawsze wykorzystywana była przez człowieka do licznych celów, najczęściej do budowania schronienia i pozyskiwania energii. Jakie znaczenie ma dziś ten surowiec oraz dlaczego warto zwiększać jego wykorzystanie w innowacyjnym przemyśle?
Donald Tusk ponownie przewodniczącym Rady Europejskiej
Donald Tusk został wybrany na drugą kadencję Przewodniczącego Rady Europejskiej. Będzie piastował to stanowisko do 30 listopada 2019 roku.
Czy czeka nas Europa dwóch prędkości?
Przywódcy Francji, Hiszpanii, Niemiec i Włoch opowiedzieli się możliwością szybszej integracji zainteresowanych państw w wybranych dziedzinach. W praktyce może to oznaczać powstanie Europy różnych prędkości.
Komisja Europejka publikuje białą księgę o przyszłości Europy
25 marca 2017 r. w Rzymie, podczas szczytu Rady Europejskiej organizowanego w ramach obchodów 60-lecia podpisania Traktatów Rzymskich, odbędzie się dyskusja na temat przyszłości UE. Komisja Europejska przygotowała na tę okoliczność białą księgę, prezentującą jej stanowisko.
Parlament Europejski o przyszłości UE
Odzyskanie zaufania obywateli, zapewnienie większej odporności strefy euro na wstrząsy gospodarcze, zwiększenie skuteczności swoich działań oraz sprostanie kluczowym wyzwaniom politycznym – to, zgodnie z ostatnimi rezolucjami Parlamentu UE, podstawowe zadania Unii Europejskiej.
Reportaż z targów Batibouw, najpopularniejszych targów w Belgii
Kolejka ludzi po bilety pod imponującym budynkiem Pałacu Bruxelles Expo, który łączy w sobie dwie cechy charakteryzujące Brukselę - styl art deco i zamiłowanie do handlu - to niezbity dowód na to, iż zaczęły się najpopularniejsze targi w Belgii, Batibouw.
Staże długoterminowe szansą na rynku pracy
Komisja Europejska uruchamia pilotażowy program staży długoterminowych dla młodych Europejczyków. Program zakłada organizację staży trwających nawet rok.
Inwestować w Europie: budując koalicje inteligentnych miast i regionów
7 lutego 2017 roku Komisja Europejska i Komitet Regionów zorganizowały wspólnie konferencje na temat inwestycji w Europie i budowania koalicji inteligentnych miast i regionów.
Spotkanie w Ambasadzie RP w Królestwie Belgii
1 lutego br. w Ambasadzie RP doszło do spotkania przedstawicieli województwa kujawsko-pomorskiego w Brukseli z Ambasadorem Rzeczypospolitej Polskiej w Królestwie Belgii, Arturem Orzechowskim oraz Radcą-Ministrem, Joanną Doberszyc-Toulsaly.
Sea Food Expo Global/ 25-27 kwietnia 2017 Bruksela
Serdecznie zapraszamy przedsiębiorców z Województwa Kujawsko-Pomorskiego na Sea Food Expo Global, największą na świecie wystawę związaną z branżą ryb i owoców morza.
Mobilność sprzyja studentom
Raport "Mobility Scoreboard: Higher Education Background" dostarcza dowodów na pozytywne skutki upowszechnienia mobilności wśród studentów w Europie.
Erasmus + popularniejszy niż kiedykolwiek
Z raportu Komisji Europejskiej wynika, iż obecna liczba uczestników programu Erasmus + jest największa w historii.
Turyści coraz częściej wybierają kraje Europy
Najnowsze badania Eurostatu wskazują, że kraje europejskie cieszą się coraz większą popularnością wśród turystów, głównie spoza Starego Kontynentu.
Parlament Europejski wybrał nowego przewodniczącego
Nowym przewodniczącym Parlamentu Europejskiego został Włoch - Antonio Tajani. Zastąpi on odchodzącego ze stanowiska Martina Schulza.
Zapraszamy przemysł turystyczny do promocji na Salon de Vacances 2017 w Brukseli, 2 – 5 lutego
Targi Salon des Vacances dają możliwość turystycznej promocji zarówno naszego regionu i miast jak i kraju.
Zapraszamy do udziału w Targach Batibouw, 16 – 26 lutego 2017
Targi Batibouw to największa i najdłuższa tego typu impreza związana z tematyką budowlaną i wyposażeniem wnętrz na świecie.
Europejska baza informacji podatkowych
Od początku roku państwa członkowskie UE mają obowiązek automatycznego powiadamiania o nowych interpretacjach prawa podatkowego o wymiarze międzypaństwowym.
Program Erasmus kończy 30 latOtwiera się w nowej zakładce
Program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu będzie obchodził w 2017 roku swoje 30-lecie.
Internet w europejskich gospodarstwach domowych
85% gospodarstw domowych w Europie posiada dostęp do Internetu- wynika z danych Eurostatu. Które kraje radzą sobie w tej sferze najlepiej?
Ważą się losy umowy stowarzyszeniowej UE z Ukrainą
Przywódcy państw Unii Europejskiej oraz ich szefowie dyplomacji dążą do utrzymania postanowień umowy stowarzyszeniowej z Ukrainą mimo holenderskiego weta wyrażonego w referendum powszechnym.
Komisja Europejska i rząd Kanady prowadzą dyskusje na temat multilateralnego sądu inwestycyjnego
13 i 14 grudnia w Genewie Komisja Europejska i rząd Kanady prowadziły dyskusje z rządami krajów z różnych stron świata na temat utworzenia multilateralnego sądu inwestycyjnego.
Europejski Korpus Solidarności
"Europejski Korpus Solidarności to oferta dla osób młodych, ciekawych świata i ludzi, mających żyłkę społecznikowską, którzy chcą się angażować i pomagać".
Tegoroczna Wigilia Narodów za nami
Marszałek Piotr Całbecki i wiceprzewodniczący sejmiku Adam Banaszak, a także przedstawiciele korpusu dyplomatycznego, pracownicy unijnych instytucji, mieszkańcy Brukseli i turyści uczestniczyli 7 grudnia w „Wigilii narodów”.
Unijny budżet na 2017 rok przyjęty
Unijne instytucje decyzyjne zaakceptowały budżet UE na rok 2017. Zwiększą się nakłady na edukację, rozwój gospodarczy, rynek pracy, inwestycje strategiczne oraz pomoc migrantom.
Młodzi pracownicy przyszłością Europy
We are youth work to hasło kampanii promocyjnej ukierunkowanej na promocję zatrudnienia młodych pracowników na terenie Europy.
Współpraca biznesu i szkolnictwa zawodowego może liczyć na wsparcie
Komisja Europejska zaprasza do składania wniosków na dofinansowanie projektów zakładających współpracę przedsiębiorstw z jednostkami szkolnictwa zawodowego.
Komisja Europejska za większym wsparciem dla edukacji na obszarach konfliktów i klęsk żywiołowych
Zwiększenie wsparcia finansowego w sektorze edukacji na obszarach dotkniętych konflikatami zbrojnymi oraz klęskami żywiołowymi to cel jaki stawia przed Unią w nadchodzących latach Komisja Europejska.
Przedsiębiorczość – nowe myślenie w regionach na temat wspierania przedsiębiorczości
1 grudnia w Stałym Przedstawicielstwie Hiszpanii odbyła się konferencja, organizowana przez ERRIN i region Estremadura pod tytułem „Przedsiębiorczość – nowe myślenie w regionach na temat przedsiębiorczości”.
Propozycja współpracy z francuskim miastem Thouars
Miasto Thouars zaprasza do włączenia się w międzynarodowy projekt, polegający na waloryzacji zabytkowych dzielnic miast poprzez różnego rodzaju wizualizacje oparte na świecie fantazji.
Spotkanie Komisji Parlamentarnej Handlu Międzynarodowego 28/29 listopada
Podczas spotkania komisji INTA 28 i 29 listopada parlamentarzyści kontynuowali analizę porozumienia CETA, która będzie ratyfikowana w przyszłym roku.
Ku Europie przyjaznej osobom starszym.
Organizacja Towards Age Friendly Europe: Covenant on Demographic Change dąży do znalezienia trwałych rozwiązań, które polepszą życie starszych ludzi w Europie.
Inclusive Smart Cities: nowe możliwości dla inwestorów
23 listopada odbyła się w Brukseli konferencja Inclusive Smart Cites : A European Manifesto on Citizen Engagement, zorganizowana przez EIP –SCC Action Clusters , Citizen Focus and Integrated Planning Policy &Regulation, ERRIN oraz ICLEI.
BRUSSELS INNOVA – dlaczego warto brać udział w brukselskich targach wynalazczości?
17 listopada Targi Brussels Innova znowu otworzyły swoje drzwi dla wystawców i zwiedzających w Palais 10 na terenach wystawienniczych Brussels Expo w Brukseli.
Większe wsparcie finansowe dla promocji unijnej żywności
Już od przyszłego roku europejscy producenci żywności będą mogli korzystać z kolejnej puli wsparcia finansowanego, przeznaczonego na promocję produktów na rynkach UE i poza nimi. Komisja Europejka zaplanowała na ten cel ponad 130 mln euro.
Przewodnik po Polityce Spójności UE
9 listopada br. w Komitecie Regionów odbyło się spotkanie z prof. Simoną Piattoni, dr Laurą Polverari oraz dr. Justusem Shonlau - redaktorami Handbook on Cohesion Policy in the EU (tłum. „Przewodnik po Polityce Spójności UE”).
Jaka będzie polityka spójności po 2020 roku?
7 listopada br. w Stałym Przedstawicielstwie Rzeczpospolitej Polski przy Unii Europejskiej w Brukseli odbyło się spotkanie informacyjne dla przedstawicielstw województw na temat kierunku zmian Unii Europejskiej w zakresie polityki spójności po 2020 roku.
Rozpocznij współpracę z OECD
Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju zaprasza osoby zainteresowane sprawami międzynarodowymi do współpracy w ramach programu szkoleniowo-mentoringowego.
Miliony euro dla środowiska
Niskoemisyjne i ekologiczne projekty realizowane w Państwach Członkowskich będą mogły liczyć na ponad 220 mln euro wsparcia w ramach programu LIFE.
Engage. Inform. Empower – zwiększenie dostępu do informacji nt. szans rozwoju i mobilności
Największe europejskie sieci współpracy młodzieżowej (ERYICA, EYCA i Eurodesk) apelują do europejskich decydentów o podjęcie działań ukierunkowanych na lepsze informowanie młodych ludzi o możliwościach rozwoju i mobilności.
Skutki Brexitu dla unijnego budżetu
- Wynik brytyjskiego referendum może mieć negatywny wpływ na budżet UE w 2017 roku, ale Parlament Europejski pracuje nad tym, by temu zapobiec - zapewnia Jens Geier (S&D, Niemcy), poseł sprawozdawca, przed głosowaniem w sprawie stanowiska Parlamentu Europejskiego dotyczącego planu finansowego UE.
Śledź prace Parlamentu Europejskiego przez internetową aplikację
Parlament Europejski przygotował aplikację, dzięki której można na bieżąco śledzić proces legislacyjny m.in. w takich obszarach jak rynek pracy, wzrost, inwestycje czy gospodarka cyfrowa.
Walka z nieuczciwym handlem priorytetem Komisji Europejskiej
Unijne zasady ochrony handlu wymagają pilnej aktualizacji – deklaruje szef KE Jean-Claude Juncker.
Zakończył się Europejski Tydzień Miast i Regionów
W dniach 10 do 13 października br. w Brukseli odbywał się Europejski Tydzień Regionów i Miast.
Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych
Wielkimi krokami zbliża się pierwsza edycja Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych – konferencje, wystawy, panele dyskusyjne oraz warsztaty poświęcone edukacji zawodowej w Europie odbywać się będą w dniach 5-9 grudnia br.
Szczyt Regionów ws. przyszłości europejskiej polityki spójności po 2020 r.
28 września br. w Brukseli z inicjatywy Erwina Prölla, Gubernatora Regionu Dolnej Austrii, odbył się szczyt przedstawicieli regionów europejskich, którzy podpisali deklarację pt. „Silna i odnowiona polityka regionalna dla wszystkich regionów po 2020 r.”.
Cel: łatwiejszy dostęp do funduszy strukturalnych
Uproszczenia przy zwrocie poniesionych wydatków, wprowadzenie e-administracji, łączenie źródeł finansowania oraz ujednolicenie procedur - to propozycje UE ukierunkowane na ułatwienie firmom dostępu do europejskich funduszy strukturalnych i inwestycyjnych.
Wizyta w Eindhoven
”Dobre praktyki w inteligentnym oświetleniu”, taki był temat przewodni wizyty studyjnej organizowanej przez Samorządowe Stowarzyszenie Europa Kujaw i Pomorza w dniach 20 i 21 września 2016 roku w Eindhoven.
Projektanci z Kujawsko-Pomorskiego zaprezentowali się w Brukseli
Trójka designerów z naszego regionu wzięła udział w premierowej edycji festiwalu Polish Design Island w Brukseli.
Time to Move – czas na zmianę
Sieć Eurodesk przy wsparciu finansowym programu Erasmus + organizuje kampanię ukierunkowaną na promocję edukacyjnej oraz zawodowej mobilności wśród młodych Europejczyków.
50 koncepcji dla lepszej przyszłościOtwiera się w nowej zakładce
Parlament Europejski opublikował na swojej stronie broszurę "Shaping Europe: 50 ideas for a better future", będącą podsumowaniem Europejskiego Wydarzenia Młodzieżowego (EYE2016).
Warunki Brexitu zależą od Wlk. Brytanii
Frans Timmermans, pierwszy wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, uważa, że warunki opuszczenia Unii Europejskiej przez Wlk. Brytanię zależą w całości od Wyspiarzy.
Unia dla ochrony środowiska
Niemal 7 na 10 Europejczyków oczekuje od Unii większego zaangażowania w zakresie ochrony środowiska – wynika z najnowszych badań Eurobarometru.
Program Erasmus + pod lupą.
Komisja Europejska rozpoczęła badanie oddziaływania programu Erasmus+ na europejską edukację.
Więcej Unii dla walki z bezrobociem
Obecne bezrobocie w Unii wynosi 8,6%. Sondaż Eurobarometru wskazuje, że 77% Europejczyków oczekuje w kwestii walki z tym zjawiskiem większego zaangażowania UE.
Cel – redukcja CO2
Transport, budownictwo, rolnictwo, odpady, użytkowanie gruntów i leśnictwo –do 2030 roku te sektory, mają obniżyć poziom emisji CO2 o 30 procent. Pakiet środowiskowy przyjęty przez Komisję Europejską zakładają także różny ciężar zobowiązań w zależności od kraju członkowskiego - w przypadku Polski wynosi on 7 proc.
Nowa narracja dla Europy
Komisja Europejska zaprasza do wzięcia udziału w projekcie „New Narrative for Europe”, mającym na celu wyznaczenie nowych pomysłów, opinii i perspektyw dla Unii Europejskiej.
Innowacyjna Unia
Pod względem innowacji Unia Europejska dogania Japonię i USA. Liderem wśród krajów UE okazała się w tym sektorze Szwecja, Polska natomiast określana jest mianem kraju „umiarkowanie innowacyjnego”.
Cel – zwiększenie cyberbezpieczeństwa
Pierwsze w historii partnerstwo publiczno-prywatne w dziedzinie zapewnienia bezpieczeństwa cybernetycznego zostało podpisane między Komisją Europejską oraz firmami reprezentującymi sektor usług informatycznych. Wartość porozumienia to prawie 2 miliardy euro.
Erasmus+ na Wyspach na razie bez zmian
Brytyjska administracja uspokaja krajowych i zagranicznych studentów – Zjednoczone Królestwo będzie nadal wywiązywać się z unijnych obowiązków, w tym także tych dotyczących wymiany osób w ramach programu Erasmus+.
Gwarancje dla kultury
Uruchomiony przez Komisję Europejską i Europejski Fundusz Inwestycyjny (EFI) system poręczeń zapewni małym i średnim firmom sektora kultury wsparcie na realizację przedsięwzięć kreatywnych.
Internetowe konsultacje z Komisarzem UE
Komisarz UE ds. młodzieży Tibor Navracsics zaprasza do wzięcia udziału w on-linowych konsultacjach dotyczących aktywizacji młodych ludzi w sferze działalności społecznej. Konsultacje są elementem inicjatywy „One million young people initiative”.
Brexit staje się faktem
Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, mimo sondażowych wyników wskazujących początkowo na wygraną euroentuzjastów, staje się rzeczywistością. Za opuszczeniem Unii opowiedziało się 51,9% obywateli Zjednoczonego Królestwa.
Konferencja : Porozumienia handlowe Unii Europejskiej w praktyce- sprawić, aby handel pracował dla Ciebie
Europejski Komisarz do Spraw Handlu Cecilia Malmström będzie gospodarzem konferencji „ Porozumienia handlowe Unii Europejskiej w praktyce- sprawić aby handel pracował dla Ciebie”.
Sesja plenarna Komitetu Regionów
Marszałek Piotr Całbecki uczestniczy dziś i jutro (15 i 16 czerwca) w Brukseli w sesji plenarnej europejskiego Komitetu Regionów. Gremium zbiera się po raz 118.
Polska liderem pozyskiwania środków z programu Horyzont 2020 wśród krajów nowej Unii
136 mln euro pozyskały dotychczas polskie instytucje realizujące projekty w ramach programu Horyzont 2020. Jesteśmy liderem wśród krajów nowej Unii. Wciąż jednak daleko nam do tzw. starej piętnastki.
Światowy Szczyt Zdrowia czeka na młodych dziennikarzy
Do 14 lipca trwa konkurs adresowany do młodych dziennikarzy zajmujących się tematyką medyczną.
Parlament Europejski pracuje nad jednolitym rynkiem cyfrowym
Pakiet propozycji dotyczących rozwoju rynku cyfrowego w Unii Europejskiej trafił pod obrady Parlamentu Europejskiego.
Ekonomia dzielenia się – wytyczne Komisji Europejskiej
Airbnb czy Uber to doskonale znane przykłady firm modelu ekonomii dzielenia się. Komisja Europejska chce by podmioty tej sfery biznesu były promowane i rozwijane w sposób odpowiedzialny.
Znaczące środki dla firm społecznych
Dzięki porozumieniu podpisanemu między Europejskim Funduszem Inwestycyjnym (EFI) i Towarzystwem Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych SA (TISE) podmioty sektora przedsiębiorczości społecznej mogą liczyć na 8 mln euro wspracia.
Nowe zasady współpracy grup ekspertów z Komisją Europejską
Grupy ekspertów, działające w charakterze doradczym i zapewniające zewnętrzną wiedzę specjalistyczną Komisji Europejskiej, będą z nią współpracować na nowych zasadach.
Kujawsko-Pomorskie promowane w Brukseli
28 maja br. Województwo Kujawsko-Pomorskie było promowane w Europejskim Komitecie Regionów oraz budynku Justus Lipsius, głównej siedzibie Rady Unii Europejskiej.
Parlament Europejski wzywa do renegocjacji umowy Privacy Shield
Parlament Europejski przyjął rezolucję, domagając się od Komisji Europejskiej powtórnych negocjacji umowy dotyczącej ochrony danych osobowych Europejczyków na amerykańskich serwerach komputerowych.
Spotkanie z Komisarz ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej
17 maja br. doszło do spotkania pomiędzy brukselskimi przedstawicielstwami europejskich regionów a Komisarz ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej, Coriną Crețu.
Komisja Europejska o przestrzeganiu praw podstawowych
Komisja Europejska opublikowała sprawozdanie ze stosowania Karty praw podstawowych – dokumentu zawierającego katalog fundamentalnych praw człowieka i obowiązków obywatelskich w Unii Europejskiej.
Ostatnia prosta przed referendum o Brexicie
Polityka Wielkiej Brytanii dynamicznie zwróciła się z kampanii wyborczej do samorządów lokalnych ku kampanii referendalnej. Brytyjczycy już 23 czerwca podejmą decyzję, czy pozostaną w UE, czy też opuszczą Wspólnotę.
Komisja Europejska przekazała zalecenia gospodarcze dla państw członkowskich
Wytyczne na okres najbliższych 12-18 miesięcy dotyczą zachowania równowagi makroekonomicznej, zwiększenia inwestycji, wdrażania reform strukturalnych i prowadzenia odpowiedzialnej polityki budżetowej.
Platformy Inteligentnej Specjalizacji – Dni Informacyjne
W dniach 11 i 12 maja odbyły się dwa spotkania informacyjne na temat inteligentnej specjalizacji: sektora spożywczego i przemysłowego. Platformy mają na celu wspieranie priorytetów Unii Europejskiej i Planu Inwestycyjnego dla Europy.
UE chce zostać światowym liderem cyfryzacji
Gospodarka oparta na cyfryzacji, zapewnienie nowoczesnych usług w chmurze obliczeniowej oraz rozwój światowej klasy infrastruktury danych naukowych to założenia strategii Unii Europejskiej w dziedzinie postępowych technologii komputerowych.
Unia rozmawia z młodzieżą
Konsultacje z młodymi ludźmi z całej Europy, dyskusja o zwiększeniu ich udziału w życiu publicznym oraz umożliwienie rozwoju ich kompetencji osobistych, społecznych i obywatelskich to cele Usystematyzowanego Dialogu między instytucjami unijnymi i młodzieżą.
Rejestr przejrzystości poprawi relacje unijnych instytucji i grup lobbingowych
Do 1 czerwca potrwają konsultacje nt. rejestru przejrzystości mającego pozytywnie wpłynąć na czytelność relacji między instytucjami UE a przedstawicielami grup interesów.
Dzień informacyjny i spotkania partnerskie w obszarze „Bezpieczeństwo żywnościowe”
Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych Unii Europejskiej zaprasza na dzień informacyjny „Bezpieczeństwo żywnościowe”, który odbędzie się 28 czerwca br. w Brukseli.
Zdrowe i bezpieczne miejsce pracy
„Bezpieczni na starcie, zdrowi na mecie” to nazwa kampanii realizowanej przez Europejską Agencję Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy.
Dzień Europy
Dokładnie 66 lat temu podpisany został dokument nazwany "Deklaracją Schumana", który symbolicznie rozpoczął proces integracji europejskiej. Na pamiątkę tego wydarzenia obchodzimy dziś uroczysty Dzień Europy.
Bioekonomia- wyzwania dla regionów- w kontekście Platformy Wymiany Wiedzy
28 kwietnia 2016 roku w Komitecie Regionów odbyła się konferencja „[nbsp] Bioekonomia- wyzwania dla regionów- w kontekście Platformy Wymiany Wiedzy”.
Warsztaty Master Class w ramach Open Days 2016
Ruszył nabór na warsztaty Master Class organizowane co roku w ramach Open Days - Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast 2016, który odbędzie się pomiędzy 10 a 13 października w Brukseli
Green Week 2016
Green Week 2016, największa, coroczna konferencja poświęcona europejskiej polityce ochrony środowiska, odbędzie się od 30 maja do 3 czerwca 2016 r. Temat przewodni tegorocznej edycji Gren Week to "Inwestowanie w zieloną przyszłość".
Erasmus+ Młodzież – Wolontariat Europejski
Wolontariat Europejski umożliwia osobom w wieku od 17 do 30 lat podjęcie pracy społecznej za granicą. Trwa od 2 do 12 miesięcy.
Praktyki w Radzie Unii Europejskiej
Każdego roku Sekretariat Generalny Rady Unii Europejskiej oferuje praktyki płatne, praktyki niepłatne oraz praktyki zarezerwowane dla urzędników państwowych.
Krajowy Punkt Kontaktowy zaprasza na warsztaty
Krajowy Punkt Kontaktowy zaprasza potencjalnych beneficjentów programu Horyzont2020 w obszarze Energii i Euratomu na dwudniowe warsztaty dot. przygotowania wniosków.
Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE – spotkanie i warsztaty
KPK zaprasza na spotkanie "Bezpieczna, czysta i efektywna ENERGIA” oraz warsztaty[nbsp]otyczące programu Horyzont2020 w obszarze Energia i Euratom.
Konsultacje w sprawie Programu Pracy dla Środowiska
Komisja Europejska prowadzi konsultacje w sprawie Programu Pracy dla wyzwania Działania w dziedzinie klimatu, środowisko, efektywna gospodarka zasobami i surowce na lata 2018-2020.
Spotkania brokerskie konkursów transportowych programu Horyzont 2020 na 2017 rok
22 marca upływa termin rejestracji na spotkania brokerskie konkursów transportowych na 2017 rok programu Horyzont 2020.
Staże w Parlamencie Europejskim
Parlament Europejski oferuje kilka opcji odbycia stażu w Sekretariacie Generalnym w celu zapewnienia młodym ludziom możliwości odbycia szkolenia zawodowego i zdobycia wiedzy na temat Parlamentu Europejskiego i jego działalności.
Instytucje UE za tworzeniem lepszego prawa
Parlament Europejski, Rada i Komisja Europejska zawarły porozumienie w sprawie lepszego planowania, wyższej jakości i przejrzystości procesu tworzenia prawa.
Europejskie Wydarzenie Młodzieżowe – warsztaty dla dziennikarzy
Osoby między 18 a 30 rokiem życia ,chcące sprawdzić się w dziennikarstwie, mają szansę dołączyć do grupy ponad 100 reporterów relacjonujących Europejskie Wydarzenie Młodzieżowe (EYE).