Jeśli szukasz informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013, przejdź do poprzedniej wersji serwisuZamknij x


Propozycja współpracy z francuskim miastem Thouars

2016-12-02 6:40 przez Beata Skowrońska

Miasto Thouars zaprasza do włączenia się w międzynarodowy projekt, polegający na waloryzacji zabytkowych dzielnic miast poprzez różnego rodzaju wizualizacje oparte na świecie fantazji.

Thouars – miasto Sztuki i Historii

Thouars we Francji jest miastem Sztuki i Historii z zabytkową średniowieczną dzielnicą. W ramach działań obywatelskich oraz promocji miasta zainicjowano projekt inspirowany światem baśni, zmierzający do waloryzacji zabytkowej dzielnicy miasta. Animatorem projektu jest komitet artystyczny utworzony przez grupę obywateli, który w ramach realizacji projektu wyraża chęć podjęcia współpracy oraz wymiany artystycznej z jednym z miast kujawsko-pomorskiego. A ponieważ tradycje baśni i postaci fantastycznych istnieją w obu krajach, odkrywanie zabytkowych dzielnic miast poprzez pryzmat świata fantazji służy nowoczesnemu wyrażaniu tradycji, natomiast posługiwanie się różnymi formami wyrazu artystycznego, takimi jak muzyka, obraz, rzeźba, itp. oraz udział obywateli w projekcie sprzyjają tworzeniu oczekiwanego klimatu.

Dodatkowe informacje

W celu uzyskania dodatkowych informacji na temat projektu, zainteresowane miasta województwa kujawsko-pomorskiego prosimy o kontakt z Departamentem Rozwoju Gospodarczego i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu na adres k.karolewska@kujawsko-pomorskie.pl .

Wymagania dodatkowe: osoba kontaktowa ze znajomością języka francuskiego.