Jeśli szukasz informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013, przejdź do poprzedniej wersji serwisuZamknij x

Biuro Regionalne

Zadania Biura

Naszym głównym zadaniem jest reprezentowanie interesów Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Instytucjach Unii Europejskiej, promocja Województwa oraz wspieranie przedstawicieli samorządów i podmiotów gospodarczych Województwa w dostępie do środków i projektów składanych w ramach konkursów unijnych. Biuro jest źródłem informacji związanych z polityką regionalną, zmianami prawnymi oraz decyzjami zapadającymi w organach UE.

Merytorycznie wspieramy działania mające na celu rozwój Województwa, a także pośredniczymy w zdobywaniu partnerów do współpracy międzyregionalnej.

W Komisji, Parlamencie oraz Europejskim Komitecie Regionów dbamy o jak najlepszy wizerunek Województwa oraz lobbujemy na rzecz jego interesów.

Promujemy Województwo pod kątem jego walorów inwestycyjnych, gospodarczych, turystycznych oraz kulturalnych poprzez współorganizację i udział w największych wydarzeniach na terenie Brukseli.

Współpracujemy z polskimi i zagranicznymi placówkami dyplomatycznymi w Brukseli, w tym m.in. z Ambasadą RP w Królestwie Belgii oraz Stałym Przedstawicielstwem RP przy Unii Europejskiej.

Jesteśmy w stałym kontakcie z Posłami do Parlamentu Europejskiego oraz z Członkami Europejskiego Komitetu Regionów z Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Osiągnięcia

Na przestrzeni lat reprezentowaliśmy Województwo na największych wydarzeniach organizowanych w Brukseli, m.in. Dniach Otwartych Drzwi UE – OPEN DOORS, Europejskich Tygodniach Regionów i Miast OPEN DAYS, promocyjnych wydarzeniach lokalnych, takich jak Fête de Tervueren czy Polish Golf Day.

Współorganizowaliśmy i koordynowaliśmy festiwal filmowy Camerimage Winners Show w Brukseli oraz imprezy mające na celu promocję gospodarczą, inwestycyjną i kulturalną Województwa, w tym m.in. koncerty symfoniczne, wieczory poetyckie, kolacje gęsinowe dla inwestorów. 

Merytorycznie wspieramy Samorządowe Stowarzyszenie „Europa Kujaw i Pomorza” przy organizacji wizyt studyjnych dla pracowników JST, studentów i uczniów z Województwa. Przy współpracy z Posłami do Parlamentu Europejskiego oraz Stowarzyszeniem „EKiP”  organizujemy w ciągu roku trzy dwumiesięczne staże dla pracowników oraz kilka krótkoterminowych wizyt szkoleniowych dla pracowników JST.

Lokalizacja

Biuro Regionalne Województwa Kujawsko-Pomorskiego mieści się przy Avenue de Tervueren 84, w sąsiedztwie Instytucji UE oraz innych przedstawicielstw europejskich regionów oraz placówek dyplomatycznych. Bliskość regionów partnerskich i najważniejszych instytucji Unii Europejskiej wpływa na efektywność współpracy, dostęp do informacji i promocję regionu Kujawsko-Pomorskiego w samym sercu europejskiej stolicy.

Więcej informacji

Poszukiwanie partnerów do projektów UE

Konkursy UE

Staże