Jeśli szukasz informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013, przejdź do poprzedniej wersji serwisuZamknij x


Nabór do programu Test Farms w EIT Food ponownie otwarty!

2024-04-17 2:45 przez Beata Skowrońska

EIT Food uruchomił 6. edycję programu Test Farms. Dołącz do grona 84 startupów z całej Europy, które już przetestowały swoje rozwiązania oraz poznaj liderów przemysłowych w branży rolniczej.
Test Farms to program, który łączy innowatorów posiadających pomysł dla rolnictwa z rolnikami i ich gospodarstwami. W tym roku EIT Food chce wesprzeć aż 20 tego typu rozwiązań. Polskie rozwiązania mogą liczyć na grant, który pokryje koszt testu. Nabór trwa do 30 kwietnia!

Biostymulatory, rozwiązania dla rolnictwa regeneratywnego, nawozy organiczne, robotyka, czujniki upraw, ochronne zaprawianie nasion, technologie monitorowania gleby, technologie satelitarne, zarządzanie uprawami/hodowlą, narzędzia wspomagające podejmowanie decyzji (Decision Support Tool – DST). To tylko krótki wykaz typów rozwiązań, które były walidowane w ramach programu Test Farms.

Program Test Farm skierowany jest innowacyjnych startupów oraz osób z pomysłem z branży agrotechnicznej, które dysponują co najmniej prototypem rozwiązania. Program wspiera innowatorów w walidacji i testowaniu ich produktów i usług, zaprezentowaniu swojej działalności potencjalnym klientom i inwestorom. W tym roku będzie możliwość przeprowadzania testów w Polsce, Hiszpanii czy we Włoszech! W tym roku EIT Food chce umożliwić przetestowanie min. 20 rozwiązań! Oprócz testów, dostępu do sieci partnerów EIT Food  (m.in. John Deere, Südzucker, Bayer czy MASPEX), uczestniczy otrzymają grant w wysokości 3000 euro na pokrycie kosztów testów. Rekrutacja trwa do 30 kwietnia 2024!

Więcej informacji:

Program

Webinaria informacyjne:

22 kwietnia 2024

29 kwietnia 2024

Źródło:

Krajowy Punkt Kontaktowy