Jeśli szukasz informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013, przejdź do poprzedniej wersji serwisuZamknij x


Europejska Rzecznik Praw Obywatelskich ogłasza „Nagrodę za dobrą administrację” 2023

2022-10-27 5:47 przez Beata Skowrońska

Europejska Rzecznik Praw Obywatelskich Emily O’Reilly zaprasza do nominacji do „Nagrody za dobrą administrację” w 2023 r. w instytucjach Unii Europejskiej.

Trudne czasy wymagają sprawnej i dobrze funkcjonującej administracji UE, a przyznawana co dwa lata nagroda ma na celu uznanie i nagrodzenie pracy personelu.

„Administracja UE jest stosunkowo niewielka, ale zajmuje się wieloma obszarami polityki, oprócz ostatnich poważnych kryzysów, takich jak COVID-19 i wojna na Ukrainie. Opinia publiczna widzi wyniki, ale rzadko istotne prace w tle, które je produkują, a ta nagroda ma na celu rzucić na to światło” – powiedziała pani O’Reilly.

Departament Ochrony Ludności i Pomocy Humanitarnej Komisji (DG ECHO) i Europejska Służba Działań Zewnętrznych (ESDZ) zdobyły ogólną nagrodę w 2021 r. za pracę nad repatriacją obywateli UE pozostawionych na całym świecie przez pandemię.

Nagroda jest otwarta dla każdego projektu UE i dowolnego zespołu w dowolnej instytucji, agencji lub organie UE. Nominacji mogą dokonywać pracownicy UE, obywatele, przedsiębiorstwa, stowarzyszenia lub grupy społeczeństwa obywatelskiego.

Zgłoszenia będą oceniane zgodnie z podstawowymi zasadami dobrej administracji publicznej. Kategorie zgłoszonych nagród obejmują doskonałość w otwartej administracji, doskonałość w zakresie różnorodności i integracji oraz doskonałość w zakresie innowacji.

Komitet doradczy sporządzi krótką listę, z  której Europejski Rzecznik Praw Obywatelskich wybierze zwycięzców . Ogłoszenie wyników odbędzie się   podczas specjalnej ceremonii w czerwcu 2023 r. Zostanie również  zorganizowane publiczne głosowanie online na najpopularniejszy projekt komisji.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy nagrody są dostępne na stronie internetowej Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich. Okres nominacji rozpoczyna się 27 października 2022 roku i kończy 31 stycznia 2023 roku. Nominowane projekty powinny dotyczyć okresu od stycznia 2021 do grudnia  2022.

Więcej informacji

Regulamin konkursu

Formularz zgłoszeniowy

Źródło

Komisja Europejska

Opracowanie

Stowarzyszenie Europa Kujaw i Pomorza