Jeśli szukasz informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013, przejdź do poprzedniej wersji serwisuZamknij x


Otwarty konkurs dla Kobiet Innowatorek 2022!

2022-03-28 1:51 przez Beata Skowrońska

Europejska Rada ds. Innowacji (EIC) ogłosiła właśnie edycję Europejskiej Nagrody dla Kobiet Innowatorek. Nagroda jest przeznaczona dla kobiet-przedsiębiorców stojących za przełomowymi innowacjami w Europie, aby zainspirować więcej kobiet by poszły w ich ślady.

Nagroda UE dla Kobiet Innowatorek jest finansowana w ramach unijnego programu badań i innowacji Horyzont Europa. EIC przyzna trzy nagrody w wysokości 100 000 euro każda najbardziej inspirującym innowatorkom w UE i krajach stowarzyszonych, w tym na Ukrainie. Aby uczcić Europejski Rok Młodzieży, EIC przyzna kolejne trzy nagrody po 50 000 euro każda obiecującym „Wschodzącym innowatorom” w wieku poniżej 35 lat.

Wzmocnienie pozycji kobiet i dziewcząt jest podstawą naszych europejskich wartości i celów. W moim portfolio staramy się wspierać środowiska, które pomagają kobietom odnosić sukcesy i przewodzić w swoich dziedzinach. W tym roku zwracamy uwagę na kilka kluczowych inicjatyw podejmowanych w celu wspierania kobiet w nauce, innowacjach, kulturze i edukacji – powiedziała Marija Gabriel, unijna komisarz ds. innowacji, badań, kultury, edukacji i młodzieży.

O nagrodę mogą ubiegać się kobiety ze wszystkich państw członkowskich UE i krajów stowarzyszonych z Horyzontem Europa, które założyły innowacyjną firmę.

Termin składania wniosków upływa 18 sierpnia 2022 r. o godzinie 17:00 (CET). Nagrodą zarządza Europejska Rada ds. Innowacji oraz Agencja Wykonawcza MŚP, a zwycięzców wybiera niezależne jury ekspertów.

Więcej informacji

EU prize for Women Innovators

Źródło

Komisja Europejska

Opracowanie

Stowarzyszenie Europa Kujaw i Pomorza