Jeśli szukasz informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013, przejdź do poprzedniej wersji serwisuZamknij x


Turyści coraz częściej wybierają kraje Europy

2017-01-24 3:46 przez Beata Skowrońska

Najnowsze badania Eurostatu wskazują, że kraje europejskie cieszą się coraz większą popularnością wśród turystów, głównie spoza Starego Kontynentu.

Liczba spędzonych nocy

Wskaźnikiem, jaki służy Eurostatowi w badaniu turystycznej aktywności w Europie jest liczba nocy spędzonych przez odwiedzających w poszczególnych krajach naszego kontynentu. W 2016 roku wyniósł 2,8 mld nocy, co oznacza 2 proc. Wzrost w porównaniu z rokiem 2015.

Najwięcej zyskała Bułgaria. Polska bardzo wysoko

W kategorii wzrostu popularności turystycznej prym w 2016 roku wiodła Bułgaria. Zainteresowanie wizytą w tym kraju wzrosło w ubiegłym roku o niemal 18 proc. Tuż za nią uplasowała się Słowenia (16 proc.) i Polska (prawie 12 proc.). Nie obyło się także bez spadków – mniejszą popularnością w 2016 cieszyły się min. Francja oraz Wlk. Brytania (kolejno o 4,6 i 4,5 proc.) – kraje te wciąż jednak pozostają bardzo popularnym celem zagranicznych wizyt.

Liderem Hiszpania

Najciekawszym miejscem dla turystów w Europie pozostaje Hiszpania – ci spędzili tu ponad 20 proc. wszystkich nocy zliczonych na potrzeby badań. Za Reino de España uplasowały się Włochy.

Goście spoza Europy

Wg badań Eurostatu za wzrost popularności turystycznej Europy odpowiadają głównie goście z innych kontynentów. Raporty można znaleźć na stronie Link otwiera się w nowej karcie http://ec.europa.eu/eurostat/web/tourism/data/database

Źródło: Link otwiera się w nowej karcie www.euractiv.pl