Jeśli szukasz informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013, przejdź do poprzedniej wersji serwisuZamknij x


Europejski Bank Inwestycyjny dla ekologii

2017-06-14 1:28 przez Beata Skowrońska

75 mln euro trafi do naszego kraju za pośrednictwem pożyczki udzielonej Bankowi Ochrony Środowiska przez Europejski Bank Inwestycyjny. Środki zostaną przeznaczone na projekty ekologiczne.

Pieniądze dla MŚP oraz JST

Z linii kredytowej Europejskiego Banku Inwestycyjnego będą mogły skorzystać małe i średnie przedsiębiorstwa, spółki komunalne oraz samorządy terytorialne działające na rzecz ochrony środowiska i klimatu. Wsparcie udzielone zostanie projektom z zakresu handlu, produkcji, energetyki, ograniczenia emisji gazów cieplarnianych, OZE, efektywności energetycznej, zrównoważonego transportu i gospodarki odpadami.

Zaangażowanie Banku Ochrony Środowiska w obszarze inwestycji przyjaznych środowisku, zwiększanie wsparcia dla przedsięwzięć realizowanych przez małe i średnie przedsiębiorstwa jest jednym z kluczowych elementów nowej strategii BOŚ na lata 2016 – 2020 – Anna Milewska, Wiceprezes Zarządu BOŚ.

Więcej

Więcej informacji można znaleźć na stronieLink otwiera się w nowej karcie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

Źródło: Link otwiera się w nowej karcie www.ec.europa.eu