Jeśli szukasz informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013, przejdź do poprzedniej wersji serwisuZamknij x


Kujawsko-pomorskie na EU Open Day w Brukseli

2017-05-08 12:06 przez Beata Skowrońska

Kujawsko-Pomorskie wraz z 25. innymi regionami i miastami należącymi do państw członkowskich UE zaprezentowało swoje walory turystyczno-inwestycyjne podczas Dnia Europy świętowanego w tym roku 6 maja w Europejskim Komitecie Regionów w Brukseli.

EU Open Day w Brukseli

Co roku w maju Instytucje UE otwierają w ramach Dnia Europy swoje drzwi. Jest to święto szczególnie ważne dla integracji europejskiej, upamiętnia bowiem ogłoszenie w maju 1950 r. „Planu Schumana”, który zapoczątkowując nowy wymiar współpracy państw Starego Kontynentu, doprowadził w efekcie do powstania Unii Europejsiej.

Ekspozycja Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Święto europejskie to okazja do podkreślenia idei integracji i solidarności, ale także różnorodności Europy, dlatego Europejski Komitet Regionów umożliwił zwiedzającym zapoznanie się z wielobarwnością regionów i miast w ramach stoisk promocyjnych. EU Open Day przyciągnął tysiące osób zainteresowanych zwiedzaniem, udziałem w debatach i konferencjach. Ekspozycja Województwa Kujawsko-Pomorskiego cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Wśród gości naszego stoiska byli m.in. Markku Markkula i Jiří Buriánek, odpowiednio Przewodniczący i Sekretarz Generalny Europejskiego Komitetu Regionów. Pracownicy instytucji, mieszkańcy Belgii oraz międzynarodowi turyści zainteresowani integracją europejską oraz różnorodnością europejskich regionów i miast mieli szansę zasmakować w regionalnych wyrobach, dowiedzieć się najważniejszych informacji nt. województwa kujawsko-pomorskiego, otrzymać materiały promocyjne i informacyjne, a także obejrzeć filmy mające na celu promocję walorów naszego regionu. Stoisko prezentowane było przez Biuro Regionalne w Brukseli.

Galeria