Jeśli szukasz informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013, przejdź do poprzedniej wersji serwisuZamknij x


Trwa rejestracja na 19ty Europejski Tydzień Regionów i Miast!

2021-09-30 11:26 przez Damian Wiśniewski

Europejski Tydzień Regionów i Miast (#EURegionsWeek) to największe coroczne wydarzenie w Brukseli poświęcone Polityce Spójności. Stał się wyjątkową platformą komunikacyjną  łączącą regiony i miasta z całej Europy, w tym polityków, administratorów, ekspertów i naukowców. W ciągu ostatnich 18 lat wydarzenie to przyczyniło się do promowania nauki, polityki i wymiany dobrych praktyk.

Ze względu na pandemię, Open Days 2020 było pierwszą cyfrową edycją. Wydarzenie to przyciągnęło ponad 10 000 uczestników online. W oparciu o ten sukces nowa, zaawansowana platforma wydarzenia zapewni w 2021 r. możliwość debaty, utrzymywania łączności społeczności, wymiany najlepszych praktyk i pomysłów między partnerami i uczestnikami.

Debaty i seminaria  Open Days podzielone są  na cztery tematy: spójność, zielona transformacja, transformacja cyfrowa i  zaangażowanie obywateli. W sumie około 850 mówców z całej UE  weźmie udział w tegorocznym wydarzeniu i  w ciągu 365 godzin interaktywnych konferencji na przestrzeni 4 dni przedstawi  historie i referencje dotyczące konkretnych projektów.

Pod hasłem „Razem na rzecz naprawy” tegoroczny program koncentruje się na zdolności UE oraz rządów krajowych i regionalnych do wspierania obywateli europejskich i ich społeczności lokalnych za pomocą praktycznych środków i polityk publicznych mających na celu inwestowanie w sprawiedliwsze, bardziej ekologiczne rozwiązania.

Ponad 7000 uczestników już zarejestrowanych! Upewnij się, że jesteś też częścią tego!

Sesja współorganizowana przez  Województwo Kujawsko-Pomorskie zatytułowana  „Cohesion and IPA Policy for the twin transition: lessons from Local and Regional Authorities”  odbędzie się 13 października  9.30-11.00. W tym roku tworzymy konglomerat z Veneto, Regionem Marche, Bouches-du-Rhône, Vojvodina, Castilla la Mancha, Północną Irlandią i REGIOEUROPA.

Poniżej link do rejestracji na   sesję  (można z niej łatwo przejść na program ogólny i zarejestrować się tez na inne seminaria  ):

https://eu.app.swapcard.com/event/eu-regions-week/planning/UGxhbm5pbmdfNjMxMDI4

Źródło:

Strona Open Days

Więcej informacji:

https://eu.app.swapcard.com/event/eu-regions-week

The European Week of Regions and Cities (#EURegionsWeek)

Opracowanie:

Stowarzyszenie Europa Kujaw i Pomorza