Jeśli szukasz informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013, przejdź do poprzedniej wersji serwisuZamknij x


Europejskie Dni Badań i Innowacji 2020 – zapisy otwarte!

2020-09-23 6:41 przez Damian Wiśniewski

Na początku września rozpoczęto rejestrację do udziału w Europejskich Dniach Badań i Innowacji – corocznym sztandarowym wydarzeniu Komisji Europejskiej, które gromadzi decydentów, naukowców, przedsiębiorców i obywateli, aby mogli oni debatować i wspólnie kształtować przyszłość badań i innowacji w Europie i poza nią.

Tegoroczna edycja Europejskich Dni Badan i Innowacji odbędzie się 22-24 września i z uwagi na pandemię będzie miała w pełni wirtualny charakter. Będą więc w niej mogli wziąć udział wszyscy zainteresowani, niezależnie od miejsca, w którym będą się znajdować.

W ciągu trzech dni przewidziano seminaria w ramach współtworzenia polityki, prowokujące do myślenia panele dyskusyjne oraz sesje możliwości znajdowania partnerów. Sesje interaktywne umożliwią uczestnikom wymianę informacji na temat tego, w jaki sposób polityka i finansowanie badań naukowych i innowacji mogą pomóc w odbudowie Europy i utorować drogę do zielonej, cyfrowej i odpornej na kryzysy przyszłości.

Centrum jesiennego wydarzenia będzie w pełni wirtualna konferencja polityczna. Szeroko zakrojone sesje plenarne skupią się na usytuowaniu centralnych kwestii na scenie międzynarodowej i analizie kluczowych powiązań między nimi. Pozostała część konferencji zostanie podzielona na 10 centralnych hubów, z których każdy będzie koncentrował się na jednym z głównych tematów polityki badań i innowacji UE, od Europejskiego Zielonego Ładu, po cyfryzację i inteligentne wdrażanie.

Wydarzenie jest unikalną okazję do omówienia w jaki sposób badania i innowacje są korzystne dla przyszłości Europy w kontekście planowanego uruchomienia w 2021 r. Horyzontu Europa – kolejnego programu badań naukowych i innowacji – oraz rozszerzonej Europejskiej Przestrzeni Badawczej.

Dodatkowo, w ramach tegorocznych Europejskich Dni Badań i Innowacji odbędzie się wirtualna wystawa naukowa „Science is Wonderful!” (Nauka jest wspaniała!). Wystawa, która również potrwa od 22 do 24 września, obejmie szereg zabawnych, edukacyjnych działań online, które przybliżą odwiedzającym najnowsze przełomowe badania naukowe prowadzone w całej Europie i na świecie. Wystawa posiada reputację ważnego wydarzenia pozwalającego zapoznać się publiczności z nauką jutra. Do udziału zapraszane są szkoły i wszystkie inne zainteresowane osoby. Więcej szczegółów na temat wystawy, a także możliwość rejestracji można znaleźć tutaj.

Więcej informacji

Program wydarzenia

Zapisy

 

Źródło

Krajowy Punkt Kontaktowy