Jeśli szukasz informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013, przejdź do poprzedniej wersji serwisuZamknij x


Inauguracja Rady ds. Handlu i Technologii Unia Europejska – Indie

2022-04-25 2:29 przez Beata Skowrońska

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen i premier Indii Narendra Modi na posiedzeniu w New Delhi zainaugurowali posiedzenie Rady ds. Handlu i Technologii Unia Europejska-Indie.

Ten strategiczny mechanizm koordynacji pozwoli obu partnerom stawić czoła wyzwaniom handlowym, technologii i bezpieczeństwu, a tym samym pogłębić współpracę w tych dziedzinach między UE a Indiami.

Obie strony zgodziły się, że zmiany geopolityczne sprawiają, iż potrzeba wspólnego, dogłębnego zaangażowania strategicznego jest jeszcze pilniejsza. Rada ds. Handlu i Technologii zapewni niezbędną strukturę do operacjonalizacji decyzji politycznych, koordynowania prac technicznych i składania sprawozdań na szczeblu politycznym w celu zapewnienia wdrażania i działań w obszarach, które są ważne dla zrównoważonego postępu gospodarki europejskiej i indyjskiej.

Decyzja o utworzeniu Rady ds. Handlu i Technologii jest pierwszą dla Indii z którymkolwiek z jej partnerów, a drugą dla Unii Europejskiej, po pierwszej, którą utworzyła z USA.

Źródło

Komisja Europejska

Opracowanie

Stowarzyszenie Europa Kujaw i Pomorza