Jeśli szukasz informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013, przejdź do poprzedniej wersji serwisuZamknij x


Reportaż z targów Batibouw, najpopularniejszych targów w Belgii

2017-02-21 3:20 przez Beata Skowrońska

Kolejka ludzi po bilety pod imponującym budynkiem Pałacu Bruxelles Expo, który łączy w sobie dwie cechy charakteryzujące Brukselę – styl art deco i zamiłowanie do handlu – to niezbity dowód na to, iż zaczęły się najpopularniejsze targi w Belgii, Batibouw.

58. edycja targów

Batibouw otworzył już po raz pięćdziesiąty ósmy drzwi dla profesjonalistów, a także dla wszystkich zainteresowanych nowinkami z branży budownictwa i z branży wnętrzarskiej. Temat przewodni tegorocznej wystawy to „Spotkaj się z ekspertami i użyj swoich pięciu zmysłów”. Targi te, które co roku przyciągają tysiące zwiedzających z całej Belgii, kraju z lekką obsesją konstrukcji to nie tylko niepowtarzalna okazja, aby spotkać ekspertów z branży budownictwa, zobaczyć wszystkie nowinki, ale także, aby je dotknąć i nawet, dzięki nowej technologii, poczuć.

 

„Dobra Okazja- Dobra Inwestycja”

Belgowie uważają, iż inwestycje w nieruchomości to najpewniejszy sposób zabezpieczenia swoich pieniędzy, z możliwością dodatkowych korzyści finansowych. Dlatego oprócz tematu głównego organizatorzy targów wprowadzili także tematy poboczne takie jak „Dobra Okazja- Dobra Inwestycja”.

300 tysięcy zwiedzających

W 2016 roku targi odnotowały 300 tysięcy zwiedzających, w tym 75 tysięcy profesjonalistów, a 225 tysięcy indywidulanych zwiedzających. Każdego roku 50 % zwiedzających przychodzi na targi po raz pierwszy, przyciągnięci nowymi projektami targów. Co roku liczba zwędzających zwiększa się. W tym roku Batibouw goszcza 80 wystawców więcej niż w latach ubiegłych, co razem stanowi liczbę około tysiąca. Po raz pierwszy cała przestrzeń Pałacu Bruxelles Expo jest zajęta.

„W niedzielę musieliśmy zamknąć parking C, dwa razy w ciągu dnia. Takie było zainteresowanie. Możemy powiedzieć, że początek targów był bardzo pozytywny” -powiedział mi jeden z organizatorów. Pałac Bruxelles Expo jest tak skonstruowany, iż pomimo ilości zwiedzających nie ma kolejek i ścisku.

Główną tendencją w tym roku jest prostota w formie i w wyborze materiałów. Królują materiały naturalne takie jak drewno, metal i kamień.

„Jesteśmy tu po raz pierwszy . Chcieliśmy poszukać inspiracji na kuchnię „- mówi mi młoda para, która zaczepiam przy części wystawy z basenami. „ Myślę ,że tu wrócimy w przyszłym roku. Jestem pod wrażeniem wyboru”- dodaje mężczyzna.

Przestrzeń „Pokój Ogrodowy”

Targi Batibouw oferują też coś dla tych, którzy niekoniecznie chcą się rzucić w kosztowną przygodę budowania domu. Przestrzeń Pokój Ogrodowy poświęcona jest urządzeniu werandy, jaccuzi czy stworzeniu nowoczesnej altany .

Innymi słowy na Batibouw każdy coś znajdzie dla siebie. Są to targi bardzo atrakcyjne z punktu widzenia wystawcy i zwiedzającego. I to chyba jest kluczem ich sukcesu.

Więcej informacji

http://www.batibouw.be/en/

Opracowanie

Stowarzyszenie Europa Kujaw i Pomorza