Jeśli szukasz informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013, przejdź do poprzedniej wersji serwisuZamknij x


Otwarty jest nabór zgłoszeń do pierwszej w Horyzoncie Europa edycji nagrody dla innowatorek – EU Prize for Women Innovators 2021.

2021-04-01 5:52 przez Damian Wiśniewski

Do zdobycia są trzy nagrody główne po 100 tys. euro oraz nagroda dla „wschodzącej innowatorki” w wysokości 50 tys. euro. Zgłoszenia są przyjmowane do 30 czerwca 2021 r.

Możliwości stwarzane przez nowe technologie i przełomowe innowacje mają zapewnić sprawiedliwą i zrównoważoną odbudowę, której Europa potrzebuje. Ale Europie grozi utrata tych możliwości, jeśli połowa jej populacji zostanie pominięta jako źródło innowacji i kreatywnych talentów.

Nagroda UE dla innowatorek jest wyrazem uznania dla przedsiębiorczych kobiet, stojących za przełomowymi innowacjami. W ten sposób UE stara się podnosić świadomość potrzeby zwiększenia liczby kobiet w gronie innowatorów oraz tworzyć wzorce do naśladowania dla kobiet i dziewcząt na całym świecie.

Nagroda przyznawana jest najbardziej utalentowanym przedsiębiorczyniom z całej UE i krajów stowarzyszonych z Horyzontem Europa.

W kategorii głównej przyznawane są trzy nagrody po 100 tys. euro każda. Czwarta nagroda w wysokości 50 tys. euro jest przyznawana obiecującej „Rising Innovator” w wieku do 30 lat.

Termin zgłoszeń upływa 30 czerwca 2021 r.

Wszystkie wnioski należy składać za pośrednictwem portalu Link otwiera się w nowej karcie Funding and Tenders . Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Konkursu przed złożeniem wniosku.

Więcej informacji
Link otwiera się w nowej karcie Komisja Europejska

Źródło
Krajowy Punkt Kontaktowy