Jeśli szukasz informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013, przejdź do poprzedniej wersji serwisuZamknij x


Projekt EHDEN: przedostatni nabór dla partnerów danych pacjentów

2022-06-07 3:50 przez Beata Skowrońska

Konsorcjum projektu EHDEN (z programu IMI2) ogłasza 6. otwarty nabór dla partnerów danych, trwający do 14 czerwca 2022 r., którego ogólnym celem jest wspieranie wysiłków na rzecz standaryzacji danych pacjentów w całej Europie.

Jest to przedostatni nabór z serii siedmiu, które zakończą się jeszcze w tym roku.

W projekcie EHDEN dostępny jest fundusz w wysokości 15 mln euro na wsparcie działań na rzecz standaryzacji danych w całej Europie w czasie trwania projektu. Aby zapewnić sprawiedliwe, przejrzyste i efektywne wykorzystanie tych środków, ogłaszane są otwarte konkursy dla partnerów danych (za pośrednictwem strony internetowej EHDEN, biuletynu i kanałów mediów społecznościowych oraz np. za pośrednictwem programu HE i portali przetargowych).

Równolegle EHDEN szkoli i certyfikuje małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP) w całej Europie które będą wspierać partnerów danych i innych interesariuszy w standaryzacji i wykorzystaniu danych. Katalog MŚP posiadających certyfikat EHDEN jest dostępny pod tym linkiem.

W przypadku przyznania dotacji w ramach EHDEN, partner danych może wykorzystać środki na opłacenie certyfikowanego MŚP w celu zapewnienia wsparcia w procesie standaryzacji i instalacji infrastruktury analitycznej lub może wykorzystać je do samodzielnego wykonania prac, jeśli posiada niezbędne kompetencje. Akademia EHDEN jest bezpłatnie dostępna dla wszystkich i zawiera wiele odpowiednich kursów online.

Więcej informacji

EHDEN

Źródło

Krajowy Punkt Kontaktowy