Jeśli szukasz informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013, przejdź do poprzedniej wersji serwisuZamknij x


Nagrody w dziedzinie zrównoważonej turystyki kulturowej 2023: zgłoś się do 1 czerwca

2023-03-21 2:45 przez Beata Skowrońska

Program nagród został uruchomiony podczas Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018 i ma przyczynić się do jego dziedzictwa. Szósty rok z rzędu Europa Nostra zacieśniła współpracę z Europejską Siecią Turystyki Kulturowej (ECTN), Europejską Komisją ds. Podróży (ETC) oraz Siecią Europejskich Regionów na rzecz Konkurencyjnej i Zrównoważonej Turystyki (NECSTouR), aby wspierać rozwój praktyki zrównoważonej turystyki kulturowej w europejskich destynacjach.

Zgłoszenia są otwarte dla wszystkich destynacji turystycznych w całej Europie, władz krajowych, regionalnych i lokalnych, rad i stowarzyszeń turystycznych, organizacji zarządzających destynacjami, muzeów, ośrodków interpretacji, szlaków kulturowych, festiwali i kulturalnych organizacji pozarządowych.

Wnioskodawcy są proszeni o zaprezentowanie wyników dotyczących zrównoważonej turystyki kulturowej w jednej z następujących 6 kategorii:

Postępy cyfryzacji i transformacja cyfrowa w zrównoważonej turystyce kulturowej

  • Historia i dziedzictwo
  • Dziedzictwo obszarów nadrzecznych
  • Ponadnarodowe tematyczne produkty turystyczne, w tym Europejskie Szlaki Kulturowe (obejmujące co najmniej 2 kraje europejskie, niekoniecznie sąsiadujące)
  • Turystyka religijna, pielgrzymkowa i duchowa
  • Umiejętności tradycyjne, rzemiosło i kreatywność (z okazji Europejskiego Roku Umiejętności 2023)
  • Wnioskodawcy muszą odnieść się do jednego z wyżej wymienionych tematów i przedstawić projekty/inicjatywy, które zostały zrealizowane w ciągu ostatnich 3 lat.

Termin składania wniosków upływa 1 czerwca 2023 r.

Aby uzyskać więcej informacji na temat nagród i sposobu składania wniosków, odwiedź witrynę ECTN, gdzie można pobrać zaproszenie do składania zgłoszeń oraz formularze wniosków i deklaracji.

Laureaci Destination of Sustainable Cultural Tourism Awards 2023 zostaną ogłoszeni podczas Międzynarodowej Konferencji Turystyki Kulturowej organizowanej przez ECTN w dniach 18-21 października 2023 r. w Pafos (Cypr), jako potwierdzenie przyznania tytułu „Europejska Stolica Inteligentnej Turystyki 2023” ”.

Więcej informacji

ECTN

Źródło

ERRIN