Jeśli szukasz informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013, przejdź do poprzedniej wersji serwisuZamknij x


27 marca Komisja Europejska ogłosi tegoroczną edycję unijnego wskaźnika konkurencyjności regionalnej (RCI)

2023-03-15 2:29 przez Beata Skowrońska

Już po raz piąty Komisja Europejska publikuje unijny wskaźnik konkurencyjności regionalnej, który ma na celu zmierzenie atrakcyjności regionu dla mieszkańców i firm. Od pierwszej edycji w 2010 roku RCI stał się często cytowanym i szeroko stosowanym indeksem. Ze względu na duże zainteresowanie indeksem publikacji raportu towarzyszyć będzie zestaw interaktywnych narzędzi internetowych.

Wydarzenie otworzy Elisa Ferreira, europejska komisarz ds. spójności i reform, po której nastąpi prezentacja indeksu przez Komisję Europejską – DG ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej. Następnie odbędzie się sesja panelowa, podczas której odbędzie się ożywiona debata na temat znaczenia wskaźnika dla kształtowania polityki regionalnej i miejskiej.

Wydarzenie, którego gospodarzem będzie Komitet Regionów (KR), rozpocznie się o godz. 14.00 i będzie transmitowane na żywo, a link do połączenia zostanie wkrótce opublikowany na stronie internetowej Komitetu Regionów.

Aby uczestniczyć osobiście w wydarzeniu w KR-ze, trzeba się zarejestrować (rejestracja kończy się 17 marca o godz. 12:00 czasu środkowoeuropejskiego).

Opracowanie

Stowarzyszenie Europa Kujaw i Pomorza na podstawie biuletynu Komitetu Regionów.