Jeśli szukasz informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013, przejdź do poprzedniej wersji serwisuZamknij x


Projektanci z Kujawsko-Pomorskiego zaprezentowali się w Brukseli

2016-09-23 12:10 przez Beata Skowrońska

Trójka designerów z naszego regionu wzięła udział w premierowej edycji festiwalu Polish Design Island w Brukseli. To unikatowe wydarzenie, współorganizowane z Biurem Regionalnym Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Brukseli, polegało na prezentacji (w specjalnie do tego przygotowanym, ekskluzywnym i przeszklonym kontenerze) najciekawszych projektów artystów z różnych regionów Polski. Ekspozycja otwarta została 8 września o godzinie 20.00 na Placu Św. Katarzyny (Place du Marche aux Poissons). Nasz region reprezentowali:

  • Planika – projektant eleganckich bio-kominków,
  • Unibike – producent rowerów kładący nacisk na formę i jakość,
  • Farbiarnia / Monika Kokoszyńska – artystka fotografik, która zaprezentuje portrety budzące skrajne emocje.

Festiwal Polish Design Island

Polish Design Island to pionierski festiwal prezentujący najciekawsze obiekty dizajnerskie z Polski. Założeniem projektu jest niekonwencjonalna ekspozycja starannie wyselekcjonowanych produktów w miejskich przestrzeniach stolic europejskich. PDI wyróżnia także kompaktowość polegająca na umieszczeniu przedmiotów w czarnym, ekskluzywnie prezentującym się kontenerze morskim. Wnętrze kontenera zaaranżowane na kształt „pokoju” stanowi rodzaj wyspy dla przedmiotów, a wybrane produkty prezentują swoją funkcjonalność i artyzm Jednocześnie też sam kontener funkcjonuje w roli przybysza – wkraczającego na „wyspę” miasta.

Patronat

Inicjatywę wspierał Ambasada RP w Królestwie Belgii oraz Instytut Polski w Belgii. Oprócz projektantów z Kujawsko-Pomorskiego, w imprezie udział wzięli wystawcy z 6 polskich województw.

Więcej

Strona wydarzenia: http://designisland.pl

Facebook: https://www.facebook.com/polishdesignisland/?fref=ts

Relacja

Relację live z wydarzenia (prowadzoną za pośrednictwem naszego facebookowego profilu Kujawsko-Pomorskie International) można obejrzeć poniżej