Jeśli szukasz informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013, przejdź do poprzedniej wersji serwisuZamknij x


REGIO STARS 2021- Zapraszamy do udziału!

2021-02-23 10:23 przez Damian Wiśniewski

Czas docenić najbardziej innowacyjne projekty regionalne! Komisja Europejska do 9 maja 2021 r. czeka na zgłoszenia do Nagrody Regio Stars 2021.

Coroczny Konkurs, organizowany przez Dyrekcję Generalną Komisji Europejskiej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej, wyłania laureatów w pięciu kategoriach, których zaprezentuje, podczas tegorocznej edycji Europejskiego Tygodnia Miast i Regionów, który w tym roku odbędzie się w dniach 11-14 października .

Internetowa platforma zgłoszeniowa Link otwiera się w nowej karcie https://regiostarsawards.eu/ jest otwarta od 9 lutego do 9 maja 2021 r.

Czym jest Nagroda RegioStars?

Każdego roku Komisja Europejska nagradza projekty finansowane z unijnych funduszy, które wyróżniają się wysokim poziomem doskonałości i proponują nowe podejścia do rozwoju regionalnego. Zakwalifikowane projekty zajmują centralne miejsce w unijnych działaniach komunikacyjnych, aby dzięki temu mogły stać się inspiracją dla pozostałych regionów i kierowników projektów z całej Europy.

W jakich kategoriach tematycznych będą przyznawane Nagrody?

W tym roku są następujące kategorie tematyczne:

  1. INTELIGENTNA Europa: zwiększenie konkurencyjności lokalnych przedsiębiorstw w środowisku cyfrowym (SMART Europe: Increasing the competitiveness of local businesses in a digital world)
  2. ZIELONA Europa: ekologiczne i odporne społeczności w obszarach miejskich i wiejskich (GREEN Europe: Green and resilient communities in urban and rural setting)
  3. SPRAWIEDLIWA Europa: wspieranie włączenia społecznego i przeciwdziałania dyskryminacji (FAIR Europe: Fostering inclusion and anti-discrimination)
  4. ZURBANIZOWANA Europa: promowanie ekologicznych, zrównoważonych i opartych na obiegu zamkniętym systemów żywnościowych w miejskich obszarach funkcjonalnych (URBAN Europe: Promoting green, sustainable and circular food systems in functional urban areas)
  5. TEMAT ROKU: zwiększanie mobilności ekologicznej w regionach – Europejski Rok Kolei 2021 (TOPIC OF THE YEAR: Enhancing green mobility in the regions: European Year of Rail 2021)

Komisja Europejska zaprosi finalistów do udziału w sesjach szkoleniowych na temat komunikacji w ramach Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast 2021 w październiku br.

Zwycięzcy REGIOSTARS Awards 2021 otrzymają płatne partnerstwo medialne o wartości 5 000 euro.

Bliższe informacje na temat kategorii i kryteriów znajdują się w Podręczniku dla uczestników:
Link otwiera się w nowej karcie https://ec.europa.eu/regional_policy/sources/projects/regiostars/doc/regiostars/2021/regiostars_guide_applicants_2021_en.pdf

Uroczysta ceremonia REGIOSTARS, podczas której zostaną wręczone nagrody w pięciu kategoriach tematycznych oraz nagroda publiczności planowana jest w grudniu 2021 r. w Chorwacji.

Więcej informacji
Link otwiera się w nowej karcie https://ec.europa.eu/regional_policy/en/regio-stars-awards/#