Jeśli szukasz informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013, przejdź do poprzedniej wersji serwisuZamknij x


Youth4Regions program dla aspirujących dziennikarzy. Studenci dziennikarstwa i młodzi dziennikarze zaproszeni do aplikowania

2023-04-12 3:10 przez Beata Skowrońska

Komisja otworzyła 10 kwietnia  nabór wniosków do 7. edycji Youth4Regions, programu dla początkujących dziennikarzy. Jest to program, który wspiera studentów dziennikarstwa i młodych dziennikarzy, aby dowiedzieli się więcej na temat Unii Europejskiej i co Unia robi dla ich regionów. Od rozpoczęcia programu w 2017 ponad 170 młodych ludzi uczestniczyło w programie.

Wśród aplikujących zostanie wybranych 37 studentów dziennikarstwa i młodych dziennikarzy. Będą oni mieli możliwość przyjazdu na tydzień do Brukseli w październiku 2023 r., aby wziąć udział w szkoleniach, otrzymać mentoring od doświadczonych dziennikarzy, współpracować z nimi w biurze prasowym oraz odwiedzić unijne instytucje i organizacje medialne.

Zgłoszenia przyjmowane są w trzech kategoriach (trzy kategorie: ogólna, fotoreportaż i wideodziennikarstwo) z państw członkowskich UE, krajów sąsiadujących i przystępujących. Laureaci wezmą też udział w walce o nagrodę Megalizzi – Niedzielskiego dla początkujących dziennikarzy, która zostanie wręczona 11 października.

Formularz zgłoszeniowy i warunki uczestnictwa są dostępne na stronie internetowej programu (www.youth4regions.eu) do 10 lipca 2023 r.

Komisja pokryje wszystkie koszty uczestnictwa w programie dla uczestników.

Więcej informacji

Youth4Regions

Źródło

Komisja Europejska