Jeśli szukasz informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013, przejdź do poprzedniej wersji serwisuZamknij x


Miliony euro dla środowiska

2016-11-07 12:34 przez Beata Skowrońska

Niskoemisyjne i ekologiczne projekty realizowane w Państwach Członkowskich będą mogły liczyć na ponad 220 mln euro wsparcia w ramach programu LIFE.

Poprawa stanu środowiska i działań w dziedzinie klimatu

Program LIFE zarządzany przez Komisję Europejską wesprze ponad 140 projektów w 23 państwach członkowskich. Inicjatywy skierowane są na realizację celów w dziedzinie środowiska i efektywnego gospodarowania zasobami, przyrody i różnorodności biologicznej oraz zarządzania i informacji w zakresie środowiska.

Cieszę się, że również w tym roku program LIFE pomoże w sfinansowaniu wielu innowacyjnych projektów, które przyczynią się do pokonania wspólnych wyzwań związanych ze środowiskiem. Projekty finansowane w ramach programu LIFE wymagają stosunkowo niewielkich nakładów i opierają się na prostych pomysłach, dzięki którym powstają rentowne, ekologiczne przedsiębiorstwa pomagające w przejściu na niskoemisyjną gospodarkę o obiegu zamkniętym – Karmenu Vella, Komisarz UE do spraw środowiska, gospodarki morskiej i rybołówstwa.

 

Pakiet dotyczący gospodarki o obiegu zamkniętym

Inwestycje w projekty środowiskowe to narzędzie Komisji ukierunkowane na wdrożenie europejskiej gospodarki energooszczędnej, niskoemisyjnej, przystosowanej do zmian klimatycznych i ich łagodzenia.

LIFE w Polsce

W ramach programu LIFE wsparte zostaną 4 polskie projekty:

  • LIFEciconiaPL (Polskie Towarzystwo Ochrony Ptaków – PTOP)
  • LIFEPandionPL (Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych)
  • LIFE CIETRZEW KARPATY PL (Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków – OTOP)
  • LIFE Justice for Nature (Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska)

 

Więcej

Szczegółowe informacje oraz listę projektów wspartych w ramach programu LIFE można znaleźć Link otwiera się w nowej karcie tutaj.

Źródło: Link otwiera się w nowej karcie http://ec.europa.eu/