Jeśli szukasz informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013, przejdź do poprzedniej wersji serwisuZamknij x


Agribex 2023, Międzynarodowa Wystawa Rolnictwa, Zwierząt Gospodarskich, Ogrodów i Zielonych Przestrzeni

2023-05-18 11:19 przez Beata Skowrońska

Agribex, Międzynarodowa Wystawa Rolnictwa, Zwierząt Gospodarskich, Ogrodów i Zielonych Przestrzeni, najważniejsze targi branżowe w krajach Beneluksu, ewoluowała przez lata, stając się wyjątkowym wydarzeniem, na którym spotykają się rolnicy, przedsiębiorcy, przedstawiciele przemysłu, władze, badacze i publiczność. Kolejna edycja tych targów rolniczych odbędzie się w dniach 6-10 grudnia 2023 r.  ponownie na terenie Brussels Expo w Heysel.

W roku 2019 targi przyciągnęły  ponad 100 000 zwiedzających. Według organizatorów frekwencja podąża za spadkiem liczby gospodarstw, która spada średnio o 2,5% rocznie. „W 2017 roku w Belgii było nadal blisko 36 000 aktywnych gospodarstw” – powiedział Stefaan Forret, prezes programu. „Jest ich dziś około 1800 mniej”. Podkreśla, że ​​frekwencja nie jest głównym celem pokazu, a zamiast tego podkreśla wartość dodaną, jaką może przynieść rolnikom.

Edycja Agribex 2023 zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Dzień dla Profesjonalistów skierowany będzie do kontrahentów i dealerów, a podczas Dnia Kobiet to kobiety w rolnictwie będą w centrum uwagi.

Obecne będą również tradycyjne wyspy tematyczne. Dla dealerów będzie to Warsztat na żywo. W przypadku hodowli zwierząt Agribex chce być platformą dla firm, które proponują techniki redukcji azotu.

W tym roku promowane będą jeszcze dwa nowe  tematy. Oprócz Warsztatów na żywo, we współpracy z regionalnymi organizacjami zatrudnienia organizowany jest również happening pracy, aby stymulować zarówno szkolenie mechaników rolniczych, jak i ustanowić bezpośredni związek między osobami poszukującymi pracy a dostępnymi wakatami w sektorze.

Kiedy?

6-10 grudzień 2023

Gdzie?

Brussels Expo

Więcej informacji

https://www.agribex.be/en

Stowarzyszenie Europa Kujaw i Pomorza oraz Biuro Regionalne Województwa Kujawsko-Pomorskiego służą pomocą dla zainteresowanych przedsiębiorców z Województwa w kontaktach z organizatorami targów na miejscu.

Kontakt: b.skowronska@kujawsko-pomorskie.pl