Jeśli szukasz informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013, przejdź do poprzedniej wersji serwisuZamknij x


Europejski Korpus Solidarności

2016-12-14 7:32 przez Beata Skowrońska

Europejski Korpus Solidarności to oferta dla osób młodych, ciekawych świata i ludzi, mających żyłkę społecznikowską, którzy chcą się angażować i pomagać – To propozycja dla tych Europejczyków, którzy nie zgadzają się na mowę nienawiści, na hejt, na ruchy nacjonalistyczne i antyeuropejskie – zastępca dyrektora Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce Marzenna Guz-Vetter.

Wykorzystanie potencjału młodych ludzi

Projekt zainicjowany równolegle w Brukseli i Warszawie ukierunkowany jest na zrzeszanie oraz wykorzystanie potencjału młodzieży w takich dziedzinach jak edukacja, ochrona zdrowia, integracja społeczna, pomoc przy dystrybucji żywności, budowa schronisk, przyjmowanie, wspieranie i integracja imigrantów i uchodźców oraz ochrona środowiska naturalnego i zapobieganie klęskom żywiołowym.

Dołączenie do Korpusu jest proste

By stać się członkiem EKS wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej. Decydujące jest kryterium wieku (od 17 do 30 lat). Uczestnicy projektu będą włączani przez władze lokalne, organizacje pozarządowe lub przedsiębiorstwa (które podpiszą Kartę Europejskiego Korpusu Solidarności) do udziału w projektach wolontariatu oraz stażach.

Wsparcie finansowe Komisji Europejskiej

Utworzenie Europejskiego Korpusu Solidarności to jedna z zapowiedzi przewodniczącego Komisji Europejskiej Jeana-Claude Junckera, zawarta w orędziu o stanie Unii wygłoszonym przed Parlamentem Europejskim. UE planuje zainwestować w inicjatywę 100 mln euro.

Źródło: eurodesk.pl