Jeśli szukasz informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013, przejdź do poprzedniej wersji serwisuZamknij x

Aktualności

Nowy Europejski Bauhaus – materiały z konferencji

Aktualności 22.09.2023

13 września br. w Brukseli odbyła się konferencja pn. „Support to the New European Bauhaus place-based initiative”. Z materiałami z wydarzenia można zapoznać się poniżej. więcej (…)


maszyna do pisania

Newsletter o rewitalizacji #3/2023

Aktualności 20.09.2023

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym newsletterem dot. rewitalizacji:


Program Odbudowy Zabytków – ruszył nabór wniosków

Aktualności 31.07.2023

Do 16 sierpnia trwa nabór wniosków w ramach drugiej edycji rządowego Programu Odbudowy Zabytków. (więcej…)


Wyspa Młyńska z Młynami Rothera nowym „Cudem Polski 2023” w województwie kujawsko-pomorskim

Aktualności 19.07.2023

Czytelnicy National Geographic Traveler i serwisu national-geographic.pl wybrali nowe Cuda Polski 2023. W województwie kujawsko-pomorskim tytuł ten przypadł, poddanej działaniom rewitalizacyjnym, Wyspie Młyńskiej z Młynami Rothera w Bydgoszczy. (więcej…)


Rozpoczął się II nabór dla miast na innowacyjne działania miejskie Europejskiej Inicjatywy Miejskiej! Wnioski można składać do 5 października 2023 r.

Aktualności 07.06.2023

Zachęcamy miasta do składania wniosków w drugim już naborze w ramach Europejskiej Inicjatywy Miejskiej – European Urban Initiative (EUI) – na innowacyjne w skali Europy działania miejskie z budżetem w wysokości 120 mln EUR z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. (więcej…)


Nagrody NEB 2023: głosowanie publiczne jest już otwarte!

Aktualności 17.05.2023

61 finalistów walczy w konkursie Nowy Europejski Bauhaus (New European Bauhaus – NEB) 2023. Odkryj te piękne, zrównoważone i sprzyjające włączeniu społecznemu projekty i oddaj głos na te, które chciałbyś mieć w swoim otoczeniu. Można głosować do 24 maja 2023. (więcej…)


Element gry puzzle

Newsletter o rewitalizacji #2/2023

Aktualności 09.05.2023

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym newsletterem o rewitalizacji.


Urban Doers Grant – jesteśmy gotowi!

Aktualności 05.05.2023

Czy jesteś innowatorem społecznym, grupą aktywistów lub inicjatywą sąsiedzką z innowacyjnym projektem, który może ulepszyć obszary miejskie? Czy chcesz kształtować swój projekt, budować partnerstwa i sieci oraz zwiększać swój wpływ? Skorzystaj z Urban Doers Grant!


Raport z badania pn. „Wpływ realizacji polityki spójności 2014-2020 na rozwój i funkcjonowanie infrastruktury społecznej”

Aktualności 17.04.2023

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z raportem podsumowującym wyniki badania ewaluacyjnego dot. infrastruktury społecznej pt. „ Wpływ realizacji polityki spójności 2014-2020 na rozwój i funkcjonowanie infrastruktury społecznej”.


EIT Urban Mobility zaprasza do współpracy startupy z obszaru mobilności miejskiej

Aktualności 12.04.2023

#ChallengeMyCity to program umożliwiający europejskim miastom stawianie czoła najpilniejszym wyzwaniom miejskim, poprzez testowanie gotowych do wprowadzenia na rynek innowacyjnych rozwiązań w zakresie mobilności. W ramach sześciomiesięcznego programu pilotażowego miasto przetestuje najlepsze rozwiązania, oceni ich wpływ społeczny, gospodarczy i środowiskowy oraz podejmie próbę długoterminowej współpracy. więcej (…)


Rewitalizacja. Inspiracje i doświadczenia dla zintegrowanych działań na rzecz lokalnej społeczności, przestrzeni i gospodarki

Aktualności 22.03.2023

Zapraszamy do zapoznania się z publikacją pn. „Rewitalizacja. Inspiracje i doświadczenia dla zintegrowanych działań na rzecz lokalnej społeczności, przestrzeni i gospodarki”, przygotowaną przez Woj. Opolskie w ramach zadania „Regiony Rewitalizacji”.


Trwa nabór do Intelligent Cities Challenge

Aktualności 14.03.2023

Inteligent Cities Challenge  (ICC) to inicjatywa Komisji Europejskiej wspierająca europejskie miasta w ekologicznej i cyfrowej transformacji ich lokalnych gospodarek za pośrednictwem Lokalnego Zielonego Ładu.


New European Bauhaus Booster 2.0 wesprze świadomych społecznie innowatorów

Aktualności 14.02.2023

Pięć Wspólnot Wiedzy i Innowacji EIT uruchomiło New European Bauhaus Booster 2.0. Realizując misję wspierania transformacji Nowego Europejskiego Bauhausu, EIT Digital, EIT Climate-KIC, EIT Food, EIT Manufacturing i EIT Urban Mobility poszukują najbardziej innowacyjnych przedsięwzięć opracowujących rozwiązania, które czynią Europę bardziej zrównoważoną, sprzyjającą włączeniu społecznemu i poprawiają jakość życia obywateli. NEB Booster 2.0 wesprze rozwój […]


Spotkanie informacyjne na temat naboru do Sieci Planowania Działań URBACT IV – podsumowanie

Aktualności 14.02.2023

13 lutego br. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu odbyło się spotkanie informacyjne na temat naboru do Sieci Planowania Działań URBACT IV.


Welcome – Jak zadbać o dostępność wydarzeń międzynarodowych?

Aktualności 10.02.2023

Zapraszamy do zapoznania się z publikacją pn. „Welcome – Jak zadbać o dostępność wydarzeń międzynarodowych?” . Dokument powstał w oparciu o wnioski z 11. sesji Światowego Forum Miejskiego – WUF 11. (więcej…)


Spotkanie informacyjne na temat naboru do Sieci Planowania Działań URBACT IV – 13 lutego 2023 r.

Aktualności 02.02.2023

W ślad za webinarium zorganizowanym 2 lutego br., serdecznie zapraszamy na stacjonarne spotkanie informacyjne na temat naboru do Sieci Planowania Działań URBACT IV oraz wsparcia miast z poziomu europejskiego.


Spotkanie informacyjne na temat naboru do Sieci Planowania Działań URBACT IV oraz wsparcia miast z poziomu europejskiego

Aktualności 26.01.2023

Serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne na temat naboru do Sieci Planowania Działań URBACT IV oraz wsparcia miast z poziomu europejskiego, organizowane wspólnie przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Krajowy Punkt URBACT w Polsce. Spotkanie odbędzie się ON-LINE 2 lutego br. w godz. 10.00-13.00.


maszyna do pisania

Newsletter o rewitalizacji #17

Aktualności 26.01.2023

zapraszamy na newsletter o rewitalizacji, a w nim o publikacjach dotyczących rewitalizacji, w tym wartościowych treściach na Krajowym Centrum Wiedzy o Rewitalizacji, a także pracach nad procedurą oceny GPR.


Dalszy wzrost finansowania dla nowego europejskiego Bauhausu – głównego katalizatora Europejskiego Zielonego Ładu

Aktualności 24.01.2023

Komisja przedstawia pierwsze sprawozdanie z postępu prac w ramach nowego europejskiego Bauhausu (NEB). W dokumencie podsumowano osiągnięcia z pierwszych dwóch lat realizacji inicjatywy, a także pierwsze narzędzie oceny projektu europejskiego Bauhausu: kompas NEB. Nowy europejski Bauhaus skupił szeroką społeczność organizacji i obywateli w całej Europie, którzy pracują nad wspólną wizją łączącą zrównoważony rozwój, włączenie społeczne […]


Ewaluacja działań rewitalizacyjnych i ich wpływu na jakość życia mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego

Aktualności 23.12.2022

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami ewaluacji działań rewitalizacyjnych i ich wpływu na jakość życia mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego. (więcej…)


Rewitalizacja w Województwie Kujawsko-Pomorskim – przykłady dobrych praktyk

Aktualności 19.12.2022

Zachęcamy do zapoznania się z broszurą promocyjną, prezentującą przykłady dobrych praktyk w dziedzinie rewitalizacji. Publikacja powstała przy współpracy z 10 gminami regionu.


„Regiony rewitalizacji – Wzmacnianie zdolności gmin do programowania i wdrażania działań rewitalizacyjnych” – podsumowanie projektu

Aktualności 16.12.2022

14-15 grudnia 2022 r. w Dźwirzynie (woj. Zachodniopomorskie) odbyła się konferencja podsumowująca projekt „Regiony rewitalizacji – Wzmacnianie zdolności gmin do programowania i wdrażania działań rewitalizacyjnych”. Organizatorami wydarzenia byli: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego oraz Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.


Konferencja podsumowującą Zadanie „Wsparcie gmin w przygotowaniu i koordynacji programów rewitalizacji” za nami

Aktualności 29.11.2022

(28 listopada) w Toruniu odbyła się konferencja podsumowująca projekt „Wsparcie gmin w przygotowaniu i koordynacji programów rewitalizacji” realizowany przez Departament Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego we współpracy z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej. W ramach programu przedstawiciele 111 kujawsko-pomorskich gmin wzięli udział w spotkaniach, webinarach, szkoleniach i wizytach studyjnych, dotyczących wdrażania działań na rzecz lokalnej społeczności, […]


logo Narodowy Instytut Dziedzictwa

Zintegrowane podejście do zarządzania dziedzictwem w gminach – webinar NID

Aktualności 23.11.2022

29 listopada o godz. 14.00 Narodowy Instytut Dziedzictwa organizuje webinar pn. „Zintegrowane podejście do zarządzania dziedzictwem w gminach”.


Zaproszenie na konferencję podsumowującą Zadanie „Wsparcie gmin w przygotowaniu i koordynacji programów rewitalizacji”

Aktualności 15.11.2022

Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki zaprasza na konferencję podsumowującą realizację Zadania „Wsparcie gmin w przygotowaniu i koordynacji programów rewitalizacji”.


Estetyka zagospodarowania przestrzeni publicznych i nowoczesne rozwiązania urbanistyczne w rewitalizacji – seria szkoleń

Aktualności 26.10.2022

Estetyka zagospodarowania przestrzeni publicznych i nowoczesne rozwiązania urbanistyczne w rewitalizacji – stanowiły przedmiot szkoleń dla instytucji samorządowych z regionu.


Europejska Inicjatywa Miejska – Działania innowacyjne: pierwszy nabór otwarty

Aktualności 21.10.2022

Komisja Europejska ogłosiła Pierwsze zaproszenie do składania wniosków w ramach Europejskiej Inicjatywy Miejskiej. (więcej…)


Wizyta studyjna na Dolnym Śląsku

Aktualności 10.10.2022

W kolejnej odsłonie działań kooperacyjnych i sieciujących realizowanych w ramach projekt „Wsparcie gmin w przygotowaniu i koordynacji programów rewitalizacji” członkowie zespołów ds. rewitalizacji działających w urzędach marszałkowskich zostali zaproszeni na Dolny Śląsk.


„Zapewnienie odporności na zmiany klimatu oraz zielony ład (w tym w projektach rewitalizacyjnych)” – seria szkoleń

Aktualności 03.10.2022

Przygotowując się do realizacji zadań mogących uzyskać wsparcie ze środków UE w ramach nowej perspektywy finansowej, zorganizowano szkolenie dla pracowników samorządowych z zakresu „Zapewnienia odporności na zmiany klimatu oraz zielonego ładu (w tym w projektach rewitalizacyjnych)”.


Szkolenia stacjonarne: Zapewnienie odporności na zmiany klimatu oraz Estetyka zagospodarowania przestrzeni publicznych

Aktualności 13.09.2022

Zapraszamy serdeczne do wzięcia udziału w bezpłatnych szkoleniach stacjonarnych, poświęconych poniższym zagadnieniom rewitalizacyjnym: Zapewnienie odporności na zmiany klimatu oraz zielony ład (w tym w projektach rewitalizacyjnych), Estetyka zagospodarowania przestrzeni publicznych i nowoczesne rozwiązania urbanistyczne w rewitalizacji.


Wizyta studyjna w Województwie Małopolskim

Aktualności 09.09.2022

Przedstawiciele Zespołu ds. rewitalizacji województwa kujawsko-pomorskiego mieli możliwość udziału w wizycie studyjnej zorganizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.


Zapytanie ofertowe – wykonanie zdjęć, zaprojektowanie, skład oraz wydruk publikacji promującej dobre praktyki w dziedzinie rewitalizacji w Województwie Kujawsko-Pomorskim

Aktualności 31.08.2022

Zapraszamy do zapoznania się z zapytaniem ofertowym na wykonanie zdjęć, zaprojektowanie, skład oraz wydruk publikacji promującej dobre praktyki w dziedzinie rewitalizacji w Województwie Kujawsko-Pomorskim, w ramach realizacji projektu dot. wsparcia gmin regionu w przygotowaniu i koordynacji programów rewitalizacji.


Plan Działań dla Miast

Aktualności 30.08.2022

Program pn. ,,Plan Działań dla Miast. Modelowa Lokalność” (PDM) jest inicjatywą towarzyszącą XI Światowemu Forum Miejskiemu, prestiżowej międzynarodowej konferencji organizowanej przez ONZ-Habitat w dniach 26-30 czerwca 2022 r. w Katowicach, stanowiącej najważniejsze globalne wydarzenie dotyczące polityki, transformacji, rozwoju i przyszłości obszarów miejskich w Europie w 2022 r. Plan Działań Dla Miast jest również instrumentem wdrożeniowym […]


#PodcastNID: Dziedzictwo w rewitalizacji

Aktualności 24.08.2022

Zachęcamy do odsłuchania kolejnego #PodcastNID.


Dłoń trzymająca żarówkę

Newsletter o rewitalizacji #16

Aktualności 17.08.2022

Zapraszamy na newsletter o rewitalizacji, w którym zawarte są ważne informacje, m.in. o zasadach dot. rewitalizacji w nowej perspektywie finansowej UE oraz wartościowych treściach na Krajowym Centrum Wiedzy o Rewitalizacji.


Agenda Miejska UE – nabór wniosków

Aktualności 27.07.2022

Agenda miejska dla UE (UAEU) jest odpowiedzią na wyzwania miejskie poprzez ustanowienie partnerstw między miastami, Komisją Europejską, innymi instytucjami i organami UE, rządami krajowymi i innymi zainteresowanymi stronami, takimi jak organizacje pozarządowe.


Praktycznie o poprawie efektywności energetycznej budynków na obszarach rewitalizacji

Aktualności 19.07.2022

„Poprawa efektywności energetycznej budynków mieszkalnych na obszarach rewitalizacji – Narzędziownik” to publikacja poświęcona rezultatom prac nad kompleksową poprawą efektywności energetycznej budynków zlokalizowanych na obszarach rewitalizacji w Polsce, wypracowana w wyniku realizacji projektu „EDINA – Rozwój efektywności energetycznej w Specjalnych Strefach Rewitalizacji i na obszarach miejskich”.


informacja logo

Wykaz programów rewitalizacji

Aktualności 06.07.2022

Publikujemy aktualny Wykaz programów rewitalizacji Województwa Kujawsko-Pomorskiego przyjęty Uchwałą nr 26/1027/22 Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego z dnia 06 lipca 2022 r.


Szlakiem wielkopolskiej rewitalizacji – wizyta studyjna w Koninie i Kaliszu

Aktualności 29.06.2022

Zakończyła się trwająca w dniach 23-24 czerwca br. dwudniowa wizyta, mająca na celu zapoznanie się z projektami rewitalizacyjnymi prowadzonymi przez miasta województwa wielkopolskiego. Tym razem rewitalizatorom z naszego regionu gościny udzieliły samorządy Konina i Kalisza.


Rewitalizacji w Mieście Łodzi – spotkanie w ramach międzyregionalnej sieci Zespołów ds. Rewitalizacji

Aktualności 17.06.2022

W dniach 14-15 czerwca w Łodzi odbyło się spotkanie przedstawicieli regionów oraz Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej w ramach międzyregionalnej sieci Zespołów ds. Rewitalizacji.


Zaproszenie na wizytę studyjną na terenie województwa Wielkopolskiego (Konin, Kalisz) – 23-24 czerwca 2022 r.

Aktualności 13.06.2022

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wizycie studyjnej, zaplanowanej w dniach 23-24 czerwca br. na terenie miast Konin i Kalisz. Wizyta będzie miała charakter dwudniowy (nocleg dla uczestników zaplanowano w na wizytowanym obszarze).


Wizyta studyjna na terenie województwa Wielkopolskiego (g. Czempiń, Krzywiń i Krobia)

Aktualności 13.06.2022

Pracownicy samorządów województwa kujawsko-pomorskiego oraz członkowie Zespołu ds. Rewitalizacji Urzędu Marszałkowskiego mieli okazję zapoznać się z dobrymi praktykami i efektami działań rewitalizacyjnych prowadzonymi przez samorządy miejsko-wiejskich gmin województwa wielkopolskiego.


Zaproszenie na wizytę studyjną na terenie województwa Wielkopolskiego (g. Czempiń, Krzywiń i Krobia) – 8-9 czerwca 2022 r.

Aktualności 26.05.2022

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wizycie studyjnej, zaplanowanej w dniach 8-9 czerwca br. na terenie województwa Wielkopolskiego (g. Czempiń, Krzywiń i Krobia). Wizyta będzie miała charakter dwudniowy (nocleg dla uczestników zaplanowano na wizytowanym obszarze).


System Monitorowania Usług Publicznych (SMUP) – szkolenia dla samorządowców

Aktualności 12.05.2022

Związek Powiatów Polskich przy współpracy z MSWiA, GUS i ZMP realizuje projekt dotyczący narzędzia – pn. System Monitorowania Usług Publicznych (SMUP) – pozwalającego m.in. na: analizowanie danych, porównywanie się pomiędzy samorządami, a w konsekwencji podejmowanie racjonalnych – opartych o dane – decyzji zarządczych.


Rewitalizacja – system informacji przestrzennej

Aktualności 06.05.2022

Zapraszamy do zapoznania się z nowo powstałym systemem informacji przestrzennej, dotyczącym rewitalizacji w regionie kujawsko-pomorskim.


Zagospodarowanie zabytków archeologicznych na potrzeby turystyki i edukacji

Aktualności 26.04.2022

Już 29 kwietnia 2022 r. zapraszamy do udziału w webinarium „Zagospodarowanie zabytków archeologicznych na potrzeby turystyki i edukacji”, które odbędzie się o godz. 14:00 na platformie szkoleniowej NID.


Światowe Forum Miejskie 2022 coraz bliżej

Aktualności 12.04.2022

Nieco ponad 70 dni pozostało do największego wydarzenia na świecie poświęconego miastom – Światowego Forum Miejskiego. Od 26 do 30 czerwca 2022 r. odbędzie się 11. sesja Światowego Forum Miejskiego tzw. WUF11 w Katowicach.


Akademia Rewitalizacji – efektywność energetyczna budynków, dzielnic, miast i zagadnienia finansowe

Aktualności 06.04.2022

W imieniu Instytutu Rozwoju Miast i Regionów oraz naszych partnerów w projekcie EDINA: Inicjatywy Mieszkaniowej dla Europy Wschodniej (IWO e.V.) oraz Fundacji Poszanowania Energii (FPE) serdecznie zapraszamy do udziału w nieodpłatnym cyklu seminariów online (na platformie ZOOM) zatytułowanym: „Akademia Rewitalizacji – efektywność energetyczna budynków, dzielnic, miast i zagadnienia finansowe”.


Newsletter o rewitalizacji #15

Aktualności 01.04.2022

W imieniu Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej zapraszamy na kolejny newsletter dotyczący kwestii środowiskowych w procesach rewitalizacji.


Nowy europejski Bauhaus – nabór wniosków

Aktualności 23.03.2022

30 marca br. DG REGIO uruchamia zaproszenie do składania wniosków odnoszących się do wdrażania nowego europejskiego Bauhausu.


Zarządzanie dziedzictwem na poziomie lokalnym i ujmowanie dziedzictwa w rewitalizacji

Aktualności 15.03.2022

W imieniu dr hab. Katarzyny Zalasińskiej, Dyrektor Narodowego Instytutu Dziedzictwa oraz przedstawicieli Zespołu ds. Rewitalizacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, zapraszamy na szkolenie pt. „Zarządzanie dziedzictwem na poziomie lokalnym i ujmowanie dziedzictwa w rewitalizacji”.


Bezpłatne doradztwo w zakresie rewitalizacji – nabór gmin

Aktualności 14.03.2022

Zespół ds. rewitalizacji Urzędu Marszałkowskiego WK-P zaprasza gminy regionu do skorzystania z bezpłatnych usług doradczych z zakresu rewitalizacji.


Rozwój efektywności energetycznej w Specjalnych Strefach Rewitalizacji i na obszarach miejskich – seria szkoleń

Aktualności 11.03.2022

Instytut Rozwoju Miast i Regionów zaprasza do uczestnictwa w nieodpłatnych szkoleniach stacjonarnych dla miast i gmin w ramach kolejnego etapu projektu pn. „EDINA – Rozwój efektywności energetycznej w Specjalnych Strefach Rewitalizacji i na obszarach miejskich”. Szkolenia realizowane są przez IRMiR, Fundację Poszanowania Energii (FPE) oraz Inicjatywę Mieszkaniową dla Europy Wschodniej (Housing Initiative for Eastern Europe […]


Newsletter o rewitalizacji #14

Aktualności 23.02.2022

Serdecznie zapraszamy na newsletter o rewitalizacji pełnego inspiracji, z których można skorzystać prowadząc działania rewitalizacyjne i nie tylko.


logo Narodowy Instytut Dziedzictwa

Drugi sezon podcastów „Dziedzictwo w rewitalizacji – wypowiedzi praktyków”

Aktualności 15.02.2022

Narodowy Instytut Dziedzictwa przedstawia drugi sezon podcastów „Dziedzictwo w rewitalizacji – wypowiedzi praktyków”.


Seminarium „Monitor Mieszkalnictwa – gromadzenie i udostępnianie publicznych danych o mieszkalnictwie w Polsce”

Aktualności 11.02.2022

Obserwatorium Polityki Miejskiej IRMiR zaprasza na seminarium „Monitor Mieszkalnictwa – gromadzenie i udostępnianie publicznych danych o mieszkalnictwie w Polsce”, organizowanym we współpracy z PFR Nieruchomości S.A.


maszyna do pisania

Podsumowanie ogólnokrajowych działań w ramach projektu pn. „Regiony Rewitalizacji” na koniec 2021 roku.

Aktualności 03.02.2022

Serdecznie zapraszamy na nietypowy newsletter o rewitalizacji, bo z podsumowaniem działań w ramach projektu pn. „Regiony Rewitalizacji” na koniec 2021 roku.


Publikacja „Krajowy i lokalny wymiar polityki mieszkaniowej”

Aktualności 26.01.2022

Zapraszamy do zapoznania się z nową monografią wydaną wspólnie przez Instytut Rozwoju Miast i Regionów oraz Instytut Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Gdańskiego pt.: Krajowy i lokalny wymiar polityki mieszkaniowej, której autorem jest Kamil Nowak.


Rewitalizacja w Kujawsko-Pomorskim – spot promocyjny

Aktualności 03.01.2022

Zapraszamy do obejrzenia spotu promocyjnego, prezentującego ideę, cele i kierunki działań rewitalizacyjnych. Film przybliża również przykłady dobrych praktyk realizowanych na terenie Województwa Kujawsko-Pomorskiego.


Wykorzystanie narzędzi wynikających z ustawy o rewitalizacji – seria webinariów

Aktualności 18.11.2021

Zapraszamy serdeczne do wzięcia udziału w bezpłatnych szkoleniach on-line, poświęconych zagadnieniom narzędzi ustawy o rewitalizacji.


Wizyta studyjna – Włocławek

Aktualności 12.11.2021

Trwają szkolenia i wizyty studyjne dla przedstawicieli samorządów naszego województwa zaangażowanych w procesy rewitalizacji. Tym razem reprezentacje samorządów miejskich i członkowie Zespołu ds. Rewitalizacji Urzędu Marszałkowskiego gościli we Włocławku, gdzie zaprezentowano efekty działań podejmowanych na terenie Śródmieścia.


Zaproszenie na wizytę studyjną – rewitalizacja na obszarach miejskich

Aktualności 25.10.2021

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wizycie studyjnej, zaplanowanej w dniach 4-5 listopada br. na terenie miasta Włocławek. Wizyta będzie miała charakter dwudniowy (nocleg dla uczestników zaplanowano w na wizytowanym obszarze).


Wizyta studyjna na terenach wiejskich (21-22 października br.)

Aktualności 24.10.2021

W dniach 21 i 22 października br. przedstawiciele gmin WK-P, realizujących działania rewitalizacyjne na obszarach wiejskich oraz członkowie Zespołu ds. Rewitalizacji Urzędu Marszałkowskiego, wzięli udział w wizycie studyjnej na terenach wiejskich naszego regionu.


Zaproszenie na wizytę studyjną – rewitalizacja na obszarach wiejskich

Aktualności 18.10.2021

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wizycie studyjnej, zaplanowanej w dniach 21-22 października br. na terenie Lokalnych Grup Działania „Ziemia Gotyku” oraz „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” . Wizyta będzie miała charakter dwudniowy (nocleg dla uczestników zaplanowano w Bydgoszczy).


Nabór uzupełniający do Partnerskiej Inicjatywy Miast

Aktualności 15.10.2021

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej uruchomiło nabór uzupełniający do kolejnej edycji Partnerskiej Inicjatywy Miast na lata 2021-2023. To program wymiany i promocji wiedzy pomiędzy miastami oraz innymi podmiotami zaangażowanymi w kształtowanie i realizację polityki miejskiej.


maszyna do pisania

Newsletter o rewitalizacji #11

Aktualności 15.10.2021

Regiony Rewitalizacji – dzieje się


Wizyta studyjna w Województwie Podlaskim

Aktualności 20.09.2021

W dniach 13-17 września br., przedstawiciele Zespołów ds. Rewitalizacji Urzędów Marszałkowskich oraz  pracownicy Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej i Ministerstwa Rozwoju i Technologii gościli w Województwie Podlaskim, podczas wizyty studyjnej, realizowanej w ramach zadania Regiony Rewitalizacji – wzmacnianie zdolności gmin do programowania i wdrażania działań rewitalizacyjnych.


Człowiek z apartatem fotograficznym

Zapytanie ofertowe – realizacja spotu promocyjnego

Aktualności 13.09.2021

Zapraszamy do zapoznania się z zapytaniem ofertowym na opracowanie scenariusza, realizację , produkcję i montaż spotu promującego działania rewitalizacyjne w Województwie Kujawsko-Pomorskim w ramach realizacji projektu dot. wsparcia gmin regionu w przygotowaniu i koordynacji programów rewitalizacji.


Zębatki mechanizmu

Krajowy newsletter o rewitalizacji #10

Aktualności 18.08.2021

Partnerstwo publiczno-prywatne w rewitalizacji Zachęcamy do zapoznania się z materiałem informacyjnym Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej pt. „Czy rewitalizacja przestrzeni publicznej w PPP jest możliwa?” z serii „Pełnomocnik rządu ds. partnerstwa publiczno-prywatnego wyjaśnia…„, w której Pan Waldemar Buda, Wiceminister w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej  przybliża konkretne zagadnienia z obszaru partnerstwa publiczno-prywatnego.


Krajowy newsletter o rewitalizacji #9

Aktualności 11.08.2021

Regiony Rewitalizacji –  dzieje się


Zarządzanie rewitalizacją oraz monitoring i ewaluacja działań rewitalizacyjnych – szkolenia stacjonarne

Aktualności 26.07.2021

Zapraszamy serdeczne do wzięcia udziału w bezpłatnych szkoleniach stacjonarnych, poświęconych poniższym zagadnieniom: Zarządzanie rewitalizacją i włączenie społeczności lokalnej we wdrażanie programów rewitalizacji, Monitoring i ewaluacja działań rewitalizacyjnych.


Dostępność logo

Dostępność w rewitalizacji – seria webinariów

Aktualności 02.07.2021

Zapraszamy serdeczne do wzięcia udziału w bezpłatnych szkoleniach on-line, poświęconych zagadnieniom dostępności w procesach rewitalizacyjnych.


Rewitalizacja na Pomorzu Zachodnim – wizyta studyjna

Aktualności 30.06.2021

W dniach 22-24 czerwca 2021 roku w Województwie Zachodniopomorskim gościli przedstawiciele urzędów marszałkowskich zajmujących się tematyką rewitalizacji (Zespołów ds. rewitalizacji), przedstawiciele Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Narodowego Instytutu Dziedzictwa.


krajowe cenrtum wiedzy

Krajowy newsletter o rewitalizacji #8

Aktualności 26.06.2021

• Podsumowanie dotychczasowy działań Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej w zakresie rewitalizacji – Panel „Miasta w rewitalizacji” podczas Kongresu Polityki Miejskiej 2021


logo Bydgoszcz Rewitalizacja

Rewitalizacja Bydgoszczy na facebooku

Aktualności 10.06.2021

Wraz z Miastem Bydgoszcz zapraszamy do śledzenia działań, prowadzonych na Obszarze Rewitalizacji miasta. Na portalu społecznościowym Facebook funkcjonuje strona informacyjna, prezentująca efekty przedsięwzięć i projektów rewitalizacyjnych. Można ją znaleźć pod adresem: Link otwiera się w nowej karcie https://www.facebook.com/RewitalizacjaBydgoszcz Źródło: Rewitalizacja Bydgoszcz na fb.


logo Narodowy Instytut Dziedzictwa

Działania Narodowego Instytutu Dziedzictwa

Aktualności 07.06.2021

Narodowy Instytut Dziedzictwa prowadzi szereg działań wspierających i promujących wykorzystanie dziedzictwa kulturowego i zabytkowego na rzecz rozwoju lokalnego.


Kongres Polityki Miejskiej

Kongres Polityki Miejskiej

Aktualności 20.05.2021

Instytut Rozwoju Miast i Regionów oraz Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej serdecznie zapraszają na Kongres Polityki Miejskiej – Krajowe Forum Miejskie.


Dłoń trzymająca żarówkę

Krajowy newsletter o rewitalizacji #7

Aktualności 13.05.2021

• Dlaczego tak ważne jest abyśmy świadomie i poprawnie używali terminu „rewitalizacja”?


Dłonie w promieniu światła

Krajowy newsletter o rewitalizacji #6

Aktualności 04.05.2021

Newsletter powstał w celu bieżącego przekazywania najważniejszych informacji o rewitalizacji i powiązanych z nią kwestiach z obszaru polityki miejskiej czy dziedzictwa kulturowego, a także dobrych praktykach, ciekawostkach i inspiracjach.


Wykresy

Raport – Ewaluacja systemu zarządzania i wdrażania procesów rewitalizacji w Polsce

Aktualności 04.05.2021

Zapraszamy do zapoznania się z raportem Instytutu Rozwoju Miast i Regionów pn. Ewaluacja systemu zarządzania i wdrażania procesów rewitalizacji w Polsce. Celem badania była ocena dotychczasowego systemu prowadzenia rewitalizacji w naszym kraju oraz sformułowanie wniosków i rekomendacji dotyczących jego funkcjonowania w przyszłości.


Herb Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Wykaz programów rewitalizacji

Aktualności 21.04.2021

Publikujemy aktualny Wykaz programów rewitalizacji Województwa Kujawsko-Pomorskiego przyjęty Uchwałą nr 15/563/21 Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego z dnia 21 kwietnia 2021 r.


maszyna do pisania

Krajowy newsletter o rewitalizacji #5

Aktualności 16.04.2021

Newsletter powstał w celu bieżącego przekazywania najważniejszych informacji o rewitalizacji i powiązanych z nią kwestiach z obszaru polityki miejskiej czy dziedzictwa kulturowego, a także dobrych praktykach, ciekawostkach i inspiracjach.


splecione dłonie

Krajowy newsletter o rewitalizacji #4

Aktualności 01.04.2021

Newsletter powstał w celu bieżącego przekazywania najważniejszych informacji o rewitalizacji i powiązanych z nią kwestiach z obszaru polityki miejskiej czy dziedzictwa kulturowego, a także dobrych praktykach, ciekawostkach i inspiracjach.


Dłoń trzymająca żarówkę

Krajowy newsletter o rewitalizacji #3

Aktualności 26.03.2021

Newsletter powstał w celu bieżącego przekazywania najważniejszych informacji o rewitalizacji i powiązanych z nią kwestiach z obszaru polityki miejskiej czy dziedzictwa kulturowego, a także dobrych praktykach, ciekawostkach i inspiracjach.


Element gry puzzle

Krajowy newsletter o rewitalizacji #2

Aktualności 04.03.2021

Newsletter powstał w celu bieżącego przekazywania najważniejszych informacji o rewitalizacji i powiązanych z nią kwestiach z obszaru polityki miejskiej czy dziedzictwa kulturowego, a także dobrych praktykach, ciekawostkach i inspiracjach.


Zębatki mechanizmu

Krajowy newsletter o rewitalizacji #1

Aktualności 18.02.2021

Newsletter powstał w celu bieżącego przekazywania najważniejszych informacji o rewitalizacji i powiązanych z nią kwestiach z obszaru polityki miejskiej czy dziedzictwa kulturowego, a także dobrych praktykach, ciekawostkach i inspiracjach.


Grafika z mapą Polski

Miasta wobec wyzwań przyszłości

Aktualności 01.02.2021

Zapraszamy do zapoznania się z publikacją pt. Miasta wobec wyzwań przyszłości, która ukazała się w ramach serii wydawniczej Kongresu Obywatelskiego.


Dłoń trzymająca żarówkę

Dziedzictwo w rewitalizacji – wypowiedzi praktyków

Aktualności 28.01.2021

Na stronie Narodowego Instytutu Dziedzictwa ukazał się zbiór wypowiedzi specjalistów i praktyków w dziedzinie rewitalizacji, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, także w kontekście zaangażowania potencjału kulturowego w ramach działań rewitalizacyjnych.


logo Narodowy Instytut Dziedzictwa

Program wsparcia Narodowego Instytutu Dziedzictwa „Wzorcowa Rewitalizacja”

Aktualności 28.01.2021

Narodowy Instytut Dziedzictwa zaprasza zainteresowane Gminy do udziału w programie „Wzorcowa Rewitalizacja”, zakładającym wsparcie doradcze i eksperckie dla JST.


Dłonie w promieniu światła

Poradnik – Jak obsługiwać osoby z niepełnosprawnością intelektualną

Aktualności 08.01.2021

Realizacja szczególnych potrzeb osób z niepełnosprawnościami (także intelektualnymi) to jeden z szerokiego wachlarza celów działań rewitalizacyjnych. Jak dostosować instytucje i usługi publiczne do potrzeb osób z niepełnosprawnością intelektualną , spektrum autyzmu oraz problemami zdrowia psychicznego? Na to pytanie odpowiada poradnik przygotowany przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.


Herb Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Wykaz programów rewitalizacji (26.08.2021 r.)

Aktualności 22.12.2020

Publikujemy aktualny Wykaz programów rewitalizacji Województwa Kujawsko-Pomorskiego przyjęty Uchwałą nr 33/1449/21 Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego z dnia 26 sierpnia 2021 r.


logo Narodowy Instytut Dziedzictwa

Współpraca z Narodowym Instytutem Dziedzictwa

Aktualności 09.12.2020

Informujemy, że w ramach działań szkoleniowo doradczych, planowanych w latach 2021-2022 na rzecz przedstawicieli Gmin i interesariuszy rewitalizacji, Zespół ds. rewitalizacji planuje nawiązać współpracę z Centrum Kompetencyjnym Narodowego Instytutu Dziedzictwa. W ramach wspólnych działań promowane i przybliżane będą Państwu zagadnienia dot. ochrony dziedzictwa kulturowego oraz możliwości jego uwzględniania w ramach procesów rewitalizacyjnych.


Dobre praktyki III – Adaptacja budynku po byłej szkole w Sąsiecznie na Świetlicę Wiejską oraz siedzibę Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego”

Aktualności 04.11.2020

W Gminie Obrowo realizowana jest w ramach działań rewitalizacyjnych Adaptacja budynku po byłej szkole w Sąsiecznie na Świetlicę Wiejską oraz siedzibę Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego.


Dobre praktyki II – inwestycje w Lubiczu, Więcborku i Stolnie

Aktualności 26.10.2020

Kolejne gminy regionu mogą pochwalić się ukończonymi inwestycjami, które zostały wsparte w ramach regionalnych działań rewitalizacyjnych:


Dobre praktyki – Adaptacja budynku nr 4 przy Placu Jana Pawła II wraz z otoczeniem na cele społeczno-gospodarcze

Aktualności 15.10.2020

Gmina Solec Kujawski zakończyła realizację projektu „Adaptacja budynku nr 4 przy Placu Jana Pawła II wraz z otoczeniem na cele społeczno-gospodarcze”, wspartego w ramach Poddziałania 6.4.1 RPO WK-P dot. rewitalizacji obszarów miejskich i ich obszarów funkcjonalnych w ramach ZIT.


Zarządzanie rewitalizacją i włączenie społeczności lokalnej oraz monitorowanie procesów i działań rewitalizacyjnych – seria webinariów

Aktualności 10.09.2020

Zapraszamy serdeczne do wzięcia udziału w bezpłatnych seminariach internetowych, poświęconych zagadnieniom: • Zarządzanie rewitalizacją i włączenie społeczności lokalnej we wdrażanie programów rewitalizacji; • Monitoring i ewaluacja działań rewitalizacyjnych.


Herb Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Wykaz programów rewitalizacji (26.08.2021)

Aktualności 12.08.2020

Publikujemy aktualny Wykaz programów rewitalizacji Województwa Kujawsko-Pomorskiego przyjęty Uchwałą nr 33/1449/21 Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego z dnia 26 sierpnia 2021 r.


Zapytanie ofertowe na przygotowanie i przeprowadzenie webinariów

Aktualności 11.08.2020

Zapraszamy do zapoznania się z Zapytaniem ofertowym na przygotowanie i przeprowadzenie webinariów, w ramach realizacji projektu dot. wsparcia gmin regionu w przygotowaniu i koordynacji programów rewitalizacji.


Zapytanie ofertowe na usługi biegłego rewidenta

Aktualności 29.07.2020

Zapraszamy do zapoznania się z Zapytaniem ofertowym na usługi biegłego rewidenta, w ramach realizacji projektu dot. wsparcia gmin regionu w przygotowaniu i koordynacji programów rewitalizacji. 


Wykresy

Raport z badania systemu zarządzania i wdrażania procesów rewitalizacji w Polsce

Aktualności 11.07.2020

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej udostępniło raport końcowy z badania systemu zarządzania i wdrażania procesów rewitalizacji w Polsce. Badanie na zlecenie MFiPR przeprowadzone zostało przez Zespół Instytutu Rozwoju Miast i Regionów oraz Zespół ECORYS Sp. z o.o.


Ministerstwa Rozwoju poszukuje ekspertów do przygotowania propozycji zmian w ustawie o rewitalizacji

Aktualności 07.07.2020

Departament Planowania Przestrzennego Ministerstwa Rozwoju szuka ekspertów uczestniczących w przygotowaniu propozycji zmian w ustawie o rewitalizacji. Usługa doradztwa eksperckiego zakłada przedstawienie propozycji kompleksowych zmian przepisów ustawy z dnia 9 października 2015 r. o rewitalizacji oraz możliwości integracji systemu planowania i zagospodarowania przestrzennego z systemem wdrażania rewitalizacji.


Publikacje na temat polityki mieszkaniowej i monitorowania procesów rozwoju

Aktualności 06.07.2020

Zapraszamy do zapoznania się z nowym publikacjami, przygotowanymi przez Instytut Rozwoju Miast i Regionów we współpracy z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej.


Przygotowania do realizacji szkoleń dla JST

Aktualności 23.04.2020

Trwają przygotowania do realizacji szkoleń dla gmin województwa w zakresie wsparcia w przygotowaniu i koordynacji programów rewitalizacji. Projekt realizowany we współpracy z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej przewiduje przeprowadzenie w latach 2020-2022 szeregu szkoleń z zakresu:  Dostępności w rewitalizacji, Zarządzania rewitalizacją i włączenia społecznego, Wykorzystania narzędzi ustawy o rewitalizacji, Monitorowania i ewaluacji działań rewitalizacyjnych, Roli dziedzictwa kulturowego w działaniach […]


Modelowa Rewitalizacja Miast – dobre praktyki

Aktualności 17.04.2020

Zapraszamy do obejrzenia filmów prezentujących efekty działań rewitalizacyjnych, prowadzonych w Polsce w ramach projektu „Modelowa Rewitalizacja Miast”.


Herb Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Wykaz programów rewitalizacji

Aktualności 15.04.2020

Publikujemy aktualny Wykaz programów rewitalizacji Województwa Kujawsko-Pomorskiego przyjęty Uchwałą nr 14/576/20 Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego z dnia 15 kwietnia 2020 r.:


Archiwum aktualności

Aktualności 09.01.2020

Archiwum aktualności dostępne jest pod adresem: