Jeśli szukasz informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013, przejdź do poprzedniej wersji serwisuZamknij x


Wizyta studyjna na Dolnym Śląsku

Dodane 10.10.2022 przez Damian Wiśniewski

W kolejnej odsłonie działań kooperacyjnych i sieciujących realizowanych w ramach projekt „Wsparcie gmin w przygotowaniu i koordynacji programów rewitalizacji” członkowie zespołów ds. rewitalizacji działających w urzędach marszałkowskich zostali zaproszeni na Dolny Śląsk.

W programie wizyty studyjnej (4-7 października br.) znalazły się Centrum Aktywności Lokalnej usytuowane na wrocławskim Przedmieściu Oławskim, Hala Ludowa wraz z jej otoczeniem oraz Zajezdnia Dębie „Czasoprzestrzeń”. Szczególe zainteresowanie uczestników wywołały projekty rewitalizacyjne zrealizowane na obszarze Nadodrzańskiego Centrum Wsparcia: Miser Art – strefa kreatywna w labiryncie wykluczenia, Grow green – przystosowanie miasta do zmian klimatu, czy przykład aktywizacji osób niepełnosprawnych intelektualnie w Cafe Równik.

W ramach wyjazdu członkowie zespołów ds. rewitalizacji odwiedzili jeszcze Milicz i Wińsk. Natomiast na terenie Wałbrzycha, gdzie mieli okazje spotkać się przedstawicielami magistratu, zwiedzili również obszar rewitalizowanego śródmieścia oraz Centrum Sztuki i Nauki utworzone w Starej Kopalni.

Projekt „Wsparcie gmin w przygotowaniu i koordynacji programów rewitalizacji” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.