Jeśli szukasz informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013, przejdź do poprzedniej wersji serwisuZamknij x


Dobre praktyki III – Adaptacja budynku po byłej szkole w Sąsiecznie na Świetlicę Wiejską oraz siedzibę Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego”

Dodane 04.11.2020 przez Damian Wiśniewski

W Gminie Obrowo realizowana jest w ramach działań rewitalizacyjnych Adaptacja budynku po byłej szkole w Sąsiecznie na Świetlicę Wiejską oraz siedzibę Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego.

Przebudowa budynku po byłej szkole w Sąsiecznie ruszyła w lutym 2020 r. Po jego adaptacji powstanie świetlica wiejska i siedziba Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego. Świetlica pomieści około 60 osób, przy niej będzie także szatnia. W obiekcie są zaplanowane miejsca na gabinety: terapeuty, psychologa i zespołu interdyscyplinarnego, pomieszczenia techniczne i gospodarcze oraz magazyn. Powstaną nowe toalety. Powierzchnia użytkowa budynku wyniesie 430 m2.

Dzięki inwestycji możliwa będzie realizacja projektów społecznych, adresowanych do mieszkańców Obszaru Rewitalizacji, ukierunkowanych na spadek poziomu uzależnienia od korzystania ze świadczeń pomocy społecznej, wzrost poziomu edukacji, zmniejszenie poziomu bezrobocia oraz aktywizację seniorów.