Jeśli szukasz informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013, przejdź do poprzedniej wersji serwisuZamknij x


Rewitalizacja. Inspiracje i doświadczenia dla zintegrowanych działań na rzecz lokalnej społeczności, przestrzeni i gospodarki

Dodane 22.03.2023 przez Damian Wiśniewski

Zapraszamy do zapoznania się z publikacją pn. „Rewitalizacja. Inspiracje i doświadczenia dla zintegrowanych działań na rzecz lokalnej społeczności, przestrzeni i gospodarki”, przygotowaną przez Woj. Opolskie w ramach zadania „Regiony Rewitalizacji”.

Autorzy o publikacji:

Z ogromną radością udostępniamy Państwu e-publikację, stanowiącą podsumowanie wymiany wiedzy i doświadczeń zdobytych podczas realizacji przez Samorząd Województwa Opolskiego zadania polegającego na wsparciu gmin w programowaniu i wdrażaniu programów rewitalizacji, współfinansowanego z dotacji Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej.

W publikacji, którą oddajemy w Państwa ręce przedstawione zostały zarówno teoretyczne aspekty procesu rewitalizacji (w zróżnicowanych obszarach tematycznych), podejścia do programowania tego typu działań na poziomie krajowym i regionalnym, jak i praktyczne rozwiązania rewitalizacyjne w ramach zaprezentowanych wybranych dobrych praktyk. Liczymy, że opracowanie okaże się wsparciem dla samorządów w opracowaniu Gminnych Programów Rewitalizacji, a przede wszystkim inspiracją do realizacji wielowymiarowych przedsięwzięć ukierunkowanych na potrzeby lokalnych społeczności.

Z opracowaniem można zapoznać się pod poniższym linkiem.