Jeśli szukasz informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013, przejdź do poprzedniej wersji serwisuZamknij x


„Regiony rewitalizacji – Wzmacnianie zdolności gmin do programowania i wdrażania działań rewitalizacyjnych” – podsumowanie projektu

Dodane 16.12.2022 przez Damian Wiśniewski

14-15 grudnia 2022 r. w Dźwirzynie (woj. Zachodniopomorskie) odbyła się konferencja podsumowująca projekt „Regiony rewitalizacji – Wzmacnianie zdolności gmin do programowania i wdrażania działań rewitalizacyjnych”. Organizatorami wydarzenia byli: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego oraz Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele ministerstwa, koordynatorzy i członkowie Zespołów ds. rewitalizacji oraz przedstawiciele gmin z województwa zachodniopomorskiego. Podczas konferencji podsumowano realizację zadania szkoleniowo-doradczego, które w latach 2020-2022 realizowane było także na terenie naszego regionu.

Podziękowania Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej

Zespół ds. rewitalizacji WK-P otrzymał z rąk przedstawicieli Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej podziękowania za udział w realizacji zadania. W ramach projektu przedstawiciele 111 kujawsko-pomorskich gmin wzięli udział w spotkaniach, webinarach, szkoleniach i wizytach studyjnych, dotyczących wdrażania działań na rzecz lokalnej społeczności, przestrzeni i gospodarki. Powstały także: spot oraz broszura promujące rewitalizację w regionie oraz System Informacji Przestrzennej dot. programów rewitalizacji.

(fot. Projekty Miejskie)