Jeśli szukasz informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013, przejdź do poprzedniej wersji serwisuZamknij x


Wizyta studyjna w Województwie Podlaskim

Dodane 20.09.2021 przez Damian Wiśniewski

W dniach 13-17 września br., przedstawiciele Zespołów ds. Rewitalizacji Urzędów Marszałkowskich oraz  pracownicy Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej i Ministerstwa Rozwoju i Technologii gościli w Województwie Podlaskim, podczas wizyty studyjnej, realizowanej w ramach zadania Regiony Rewitalizacji – wzmacnianie zdolności gmin do programowania i wdrażania działań rewitalizacyjnych.

Wizyta studyjna, odbywająca się w ramach międzyregionalnej sieci Zespołów ds. Rewitalizacji, obejmowała m.in. promocję dobrych praktyk rewitalizacji regionu podlaskiego, przedstawienie i promocję rozwiązań Modelowej Rewitalizacji w Mieście Grajewo oraz prezentację przedsięwzięć rewitalizacyjnych i doświadczeń miast, gmin i społeczności lokalnych województwa podlaskiego zaangażowanych w działania rewitalizacyjne.

W ramach spotkania nastąpiła również prezentacja założeń regionalnej polityki rewitalizacji oraz warsztat integracyjny. Dodatkowo udało się uczestnikom poznać klimat i magię Podlasia, obejmującą m.in. połacie dziewiczej przyrody, kolorową mozaikę kultur i religii oraz kuchni, czy urok małych miasteczek.

Źródło: rewitalizacja.wrotapodlasia.pl