Jeśli szukasz informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013, przejdź do poprzedniej wersji serwisuZamknij x


Światowe Forum Miejskie 2022 coraz bliżej

Dodane 12.04.2022 przez Damian Wiśniewski

Nieco ponad 70 dni pozostało do największego wydarzenia na świecie poświęconego miastom – Światowego Forum Miejskiego. Od 26 do 30 czerwca 2022 r. odbędzie się 11. sesja Światowego Forum Miejskiego tzw. WUF11 w Katowicach.

Zachęcamy do rejestracji na wydarzenie, które odbywać będzie się pod hasłem „Zmieniamy nasze miasta dla lepszej przyszłości”, a w programie znajdą się także liczne odniesienia do procesu rewitalizacji. Rejestracja na WUF11 odbywa się na stronie UN-Habitat: https://www.unevents.org/Home/Register. Rejestracja dla uczestników WUF11 zakończy się 22 czerwca.

Media społecznościowe oraz strona www wydarzenia

Zachęcamy także do śledzenia strony MFiPR dot. WUF11 oraz profilu na Facebooku. Adres strony to gov.pl/wuf11. Z kolei profil na Facebooku nosi nazwę „WUF11 – cities of the future”, a bezpośredni link, który kieruje do profilu to: https://www.facebook.com/WUF11. Oprócz informacji o samym wydarzeniu, znajdują się tam też artykuły o polityce miejskiej, wideo i podcasty. Pierwszy podcast to rozmowa o ludzkim wymiarze planowania przestrzennego na przykładzie doświadczeń z Wałbrzyskiego pilotażu w zakresie rewitalizacji (https://wuf11.podbean.com/e/trzeba-rozmawiac-czyli-o-ludzkim-wymiarze-planowania-przestrzennego-w-miescie/).

Źródło: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej