Jeśli szukasz informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013, przejdź do poprzedniej wersji serwisuZamknij x


Estetyka zagospodarowania przestrzeni publicznych i nowoczesne rozwiązania urbanistyczne w rewitalizacji – seria szkoleń

Dodane 26.10.2022 przez Damian Wiśniewski

Estetyka zagospodarowania przestrzeni publicznych i nowoczesne rozwiązania urbanistyczne w rewitalizacji – stanowiły przedmiot szkoleń dla instytucji samorządowych z regionu.

Szkolenia odbyły się w trzech największych miastach regionu:
• 11 i 12 października 2022 r. Bydgoszcz, Park Hotel, Wrocławska 3;
• 19 i 20 października 2022 r. Toruń, Przystanek Toruń, ul. Gen. Józefa Chłopickiego 4;
• 25 października 2022 r. Włocławek, Hotel PORTOFINO, Aleja Kazimierza Wielkiego 6E.

Tematem szkolenia było zarządzanie kształtowaniem przestrzeni publicznej w procesie rewitalizacji. Omawiano również założenia „Agendy na rzecz zrównoważonego rozwoju 2030”, Europejskiej Konwencji Krajobrazowej oraz inicjatywy „Nowy Europejski Bauhaus”.

Szkoleniu towarzyszył namysł nad wpływem zarządzania strategicznego i przestrzennego na realizację programu rewitalizacji oraz założeniami procedowanej reformy planowania przestrzennego w Polsce.

Prowadzący podzielili się również przykładami dobrych i złych praktyk w kontekście kształtowania przestrzeni publicznej, nowoczesnych rozwiązań architektonicznych oraz urbanistycznych.

Projekt „Wsparcie gmin w przygotowaniu i koordynacji programów rewitalizacji” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020