Jeśli szukasz informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013, przejdź do poprzedniej wersji serwisuZamknij x


Podsumowanie ogólnokrajowych działań w ramach projektu pn. „Regiony Rewitalizacji” na koniec 2021 roku.

Dodane 03.02.2022 przez Damian Wiśniewski

Serdecznie zapraszamy na nietypowy newsletter o rewitalizacji, bo z podsumowaniem działań w ramach projektu pn. „Regiony Rewitalizacji” na koniec 2021 roku.

Działania w ramach programu wsparcia dla gmin „Regiony Rewitalizacji – wzmacnianie zdolności gmin do programowania i wdrażania działań rewitalizacyjnych” na koniec 2021 roku

Celem programu wsparcia dla gmin „Regiony Rewitalizacji” zainicjowanego przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej jest wzmocnienie zdolności gmin do programowania i wdrażania działań rewitalizacyjnych. Działanie to realizowane jest poprzez współprace z Urzędami Marszałkowskimi – Zespołami ds. rewitalizacji, organizującymi szkolenia i doradztwo dla gmin. Do końca roku 2021 – pomimo sytuacji pandemicznej – przeprowadzono 229 spotkań edukacyjnych dla gmin w ramach czterech obowiązkowych modułach szkoleniowych. Ponadto przeprowadzono konsultacje z 234 gminami w ramach wsparcia doradczego. Zorganizowano także 34 spotkania edukacyjne w ramach tematów dodatkowych. Powstało 16 regionalnych serwisów o rewitalizacji promujących działania rewitalizacyjne oraz dobre praktyki, a w 6 województwach rozbudowano geoprtal regionalny o moduł „Rewitalizacja”. Opracowano także dokumenty wspomagające realizację przez gminy procesu rewitalizacji, m.in. „Regionalna Polityka Rewitalizacji Województwa Podlaskiego 2030”, ekspertyza dotycząca operatora rewitalizacji i 2 filmy o rewitalizacji.

W roku 2021 Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej podpisało także  porozumienie o współpracy z Narodowym Instytutem Dziedzictwa, który realizuje komplementarny projekt wsparcia  gmin w procesach planowania i wdrażania gminnych programów rewitalizacyjnych uwzględniających dziedzictwo kulturowe.

Szczegółowe informacje w załączonym pliku – zapraszamy do lektury.

Podsumowanie Regiony Rewitalizacji 31.12.2021 (.pdf)

Źródło: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej