Jeśli szukasz informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013, przejdź do poprzedniej wersji serwisuZamknij x


Spotkanie informacyjne na temat naboru do Sieci Planowania Działań URBACT IV oraz wsparcia miast z poziomu europejskiego

Dodane 26.01.2023 przez Damian Wiśniewski

Serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne na temat naboru do Sieci Planowania Działań URBACT IV oraz wsparcia miast z poziomu europejskiego, organizowane wspólnie przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Krajowy Punkt URBACT w Polsce. Spotkanie odbędzie się ON-LINE 2 lutego br. w godz. 10.00-13.00.

LINK DO SPOTKANIA na ZOOM:

https://mfipr.zoom.us/j/98630290778?pwd=clE0TTU2MWw0ZHhaUkhrd3NRK1Rndz09

Identyfikator spotkania: 986 3029 0778

Kod dostępu: 197428

W załączeniu InfoDay_Agenda (.pdf).

URBACT to Europejski Program Współpracy Terytorialnej dla Zrównoważonego Rozwoju Obszarów Miejskich. Podkreśla kluczową rolę, jaką miasta odgrywają w obliczu coraz bardziej złożonych przemian następujących w Europie. URBACT pomaga miastom wypracować praktyczne, innowacyjne i zrównoważone metody, łączące wymiary ekonomiczny, społeczny i środowiskowy. Umożliwia im dzielenie się dobrymi praktykami i zdobytymi doświadczeniami ze wszystkimi profesjonalistami zaangażowanymi w politykę miejską w Europie.

Sieci URBACT IV nadal będą zajmować się szerokim zakresem tematów miejskich, z którego miasta będą mogły korzystać. Wartościowe będzie jednak uwzględnienie przekrojowych tematów programu: green, gender, digital. W ramach programu polskie miasta mają szansę współpracować z partnerami z 27 państw członkowskich UE oraz państw stowarzyszonych i krajów IPA: Norwegii, Szwajcarii, Albanii, Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, Macedonii Północnej i Serbii.

Więcej informacji o URBACT: [urbact.eu]urbact.eu oraz urbact.eu/polska