Jeśli szukasz informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013, przejdź do poprzedniej wersji serwisuZamknij x

Strona główna Biuro Regionalne w Brukseli

Slider z wiadomościami

WORTH II: drugi nabór dedykowany branżom lifestylowym jest już otwarty

08.12.2022

Finansowany w ramach programu COSME projekt WORTH ma na celu tworzenie i wspieranie ponadnarodowych partnerstw między projektantami, rzemieślnikami, producentami MŚP, firmami technologicznymi i start-upami w krajach UE-27, Wielkiej Brytanii lub COSME, które chcą opracowywać innowacyjne produkty oparte na wzornictwie.

Program na rzecz jednolitego rynku: rozpoczęto nowe zaproszenie do składania wniosków dla MŚP i przedsiębiorców ekonomii społecznej

Ogólnym celem niniejszego zaproszenia do składania wniosków jest zazielenianie procesów i działań MŚP w gospodarce społecznej poprzez pobudzanie rozwoju zrównoważonych praktyk takich jak budowanie potencjału, transfer wiedzy i współpracę ponadnarodową.

Polityka spójności UE: 3,85 mld Euro na transformację w kierunku gospodarki neutralnej dla klimatu w pięciu polskich regionach

Te TJTP są warte ponad 3,85 miliarda euro w ramach Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji (JTF) w celu wspierania sprawiedliwej transformacji klimatycznej w regionach węglowych Śląska, Małopolski, Wielkopolski, Dolnego Śląska i Łódzkiego.

Największe konsultacje społeczne w sprawie programów Horyzontu 2014-2027 już otwarte!

06.12.2022

Komisja Europejska rozpoczęła największe jak dotąd konsultacje publiczne na temat przeszłości, teraźniejszości i przyszłości europejskich programów ramowych w zakresie badań naukowych i innowacji na lata 2014-2027.

Europejski Zielony Ład: Koniec z marnotrawstwem opakowań, wspieramy ponowne użycie i recykling

Komisja zaproponowała wczoraj nowe, ogólnounijne przepisy dotyczące opakowań, aby zająć się tym stale rosnącym źródłem odpadów i frustracją konsumentów.