Jeśli szukasz informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013, przejdź do poprzedniej wersji serwisuZamknij x

Strona główna Biuro Regionalne w Brukseli

Slider z wiadomościami

HuMUS – projekt w Misji UE ds. Gleby: zaproszenie do składania wniosków

21.11.2023

W ramach realizowanego projektu HuMUS  z programu Horyzont Europa, Misja UE Gleba został otworzony nabór na projekty pilotażowe.

Jak zatrzymać exodus młodych kadr

12.10.2023

Marszałek Piotr Całbecki uczestniczył w Brukseli w trzydniowym (9-11 października) posiedzeniu plenarnym Europejskiego Komitetu Regionów. W ramach odbywającego się równolegle Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast wziął udział w debacie poświęconej sposobom zatrzymywania młodych ludzi w lokalnych społecznościach i regionach pochodzenia.

Komitet Regionów: pomoc dla Ukrainy będzie kontynuowana

11.10.2023

Marszałek Piotr Całbecki uczestniczy w Brukseli w trzydniowym (9-11 października) posiedzeniu plenarnym Europejskiego Komitetu Regionów.

Nowy Europejski Bauhaus – dobre praktyki z Kujaw i Pomorza

04.10.2023

3 października Województwo Kujawsko-Pomorskie promowało w Brukseli swoje osiągnięcia i plany dotyczące założeń Nowego Europejskiego Bauhausu.

Infrastruktura paliw alternatywnych – nowe przepisy o stacjach ładowania i tankowania w Europie

27.09.2023

W najbliższych latach w całej Europie powstanie więcej stacji ładowania i tankowania paliw alternatywnych. Pozwoli to sektorowi transportu znacznie ograniczyć swój ślad węglowy. Ma temu służyć przyjęte w lipcu 2023 r. rozporządzenie o infrastrukturze paliw alternatywnych (AFIR).