Jeśli szukasz informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013, przejdź do poprzedniej wersji serwisuZamknij x

Strona główna Biuro Regionalne w Brukseli

Slider z wiadomościami

Sprawozdanie dotyczące prognozy strategicznej z 2022 r.: powiązanie transformacji ekologicznej i cyfrowej w nowym kontekście geopolitycznym

01.07.2022

Komisja przyjęła  sprawozdanie dotyczące prognozy strategicznej z 2022 r. pt. „Powiązanie transformacji ekologicznej i cyfrowej w nowym kontekście geopolitycznym”.

Zielony Ład: pionierskie wnioski mające na celu odbudowę zasobów przyrodniczych Europy do 2050 r. i zmniejszenie o połowę stosowania pestycydów do 2030 r.

Komisja przyjęła pionierskie wnioski mające na celu odbudowę zniszczonych ekosystemów i przywrócenie przyrody w całej Europie, od gruntów rolnych i mórz po lasy i środowisko miejskie.

Program Horyzont Europa

NetZeroCities ogłasza nabór wniosków dla miast pilotażowych w zakresie dekarbonizacji

Projekt NetZeroCities otwiera nabór  dla miast pilotażowych w dniu 5 września 2022 r. Program NZC Pilot Cities będzie testował i wdrażał innowacyjne podejścia do szybkiej dekabornyzacji w okresie dwóch lat. Jednym z jego partnerów jest Europejska Sieć Regionów na rzecz […]

W Brukseli o bezpieczeństwie żywnościowym

22.06.2022

Marszałek Piotr Całbecki, który jest sprawozdawcą opinii Europejskiego Komitetu Regionów w sprawie bezpieczeństwa żywnościowego, spotkał się w środę (22 czerwca) w Brukseli z przedstawicielami europejskich organizacji i władz lokalnych oraz ekspertami zajmującymi się gospodarką, rolnictwem i globalnym rynkiem żywności.

Komisja broni ustawy o redukcji pestycydów przy protestach dziesięciu państw członkowskich

17.06.2022

Komisarz ds. bezpieczeństwa żywności Stella Kyriakides poparła plany UE dotyczące zmiany unijnych ram dotyczących pestycydów, ale powstrzymała się od oficjalnego zobowiązania się do opublikowania swojej propozycji po tym, jak 10 państw członkowskich napisało list, w którym wyraziły swoje „poważne wątpliwości”.