Jeśli szukasz informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013, przejdź do poprzedniej wersji serwisuZamknij x


Umowy PROW i PO Ryby: środki na drogi i rozwój firm

28.06.2019 przez Joanna Łowicka

Przebudowa, budowa i modernizacja dróg gminnych oraz wsparcie na rozpoczęcie działalności i rozwój firmy 27 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim odbyło się uroczyste wręczenie umów na dofinansowanie projektów objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 i Programem Operacyjnym Rybactwo i Morze na lata 2014-2020. Umowy wręczyli marszałek Piotr Całbecki i wicemarszałek Dariusz Kurzawa.

– Niezmiernie cieszy fakt, że beneficjenci śmiało sięgają po środki z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, potrafią z nich korzystać i dobrze wydatkować. To między innymi dzięki ich zaangażowaniu poprawia się stan dróg w naszym województwie – mówi wicemarszałek Dariusz Kurzawa

Trzy z podpisywanych dziś umów dotyczą przebudowy dróg gminnych. Łączna wartość dofinansowania projektów wynosi ponad milion złotych. Zmodernizowane odcinki dróg powstaną w miejscowości Nowe Dąbie (powiat żniński), Wilczeniec Fabiański (powiat włocławski) i Kłopot (powiat inowrocławski). Wsparcie pochodzi ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Dwie kolejne umowy obejmują wsparcie na działalność gospodarczą służącą rozwojowi obszarów rybackich. Środki trafią do beneficjentów z powiatów sępoleńskiego i brodnickiego. Zostaną wykorzystane na remont budynków, zakup niezbędnego wyposażenia i maszyn. Na ten cel przeznaczamy 342 tysiące złotych. Dofinansowane projekty objęto Programem Operacyjnym Rybactwo i Morze na lata 2014-2020.

Lista projektów PROW i PO Ryby

Podczas dzisiejszej uroczystości odbyło się także podpisanie umowy na modernizację niebezpiecznego skrzyżowania w Rypinie na połączeniu ulic Lipnowskiej, Kościuszki i Rzemieślniczej. Zadanie o wartości 2,7 milionów złotych polegać będzie na przebudowie nawierzchni, chodników oraz przygotowaniu miejsca pod instalację sygnalizacji świetlnej (więcej). Dziś przekazaliśmy również umowy na budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Na ten cel przeznaczyliśmy 5,8 miliona złotych, które trafią do samorządów lokalnych naszego regionu (więcej).

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

fot. Szymon Zdziebło/www.tarantoga.pl