Jeśli szukasz informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013, przejdź do poprzedniej wersji serwisuZamknij x


Pierwsza umowa dla lokalnych leaderów w kujawsko-pomorskim

28.04.2017 przez Joanna Łowicka

Z przyjemnością informujemy, iż Lokalne Grupy Działania ze Starogardu „Chata Kociewia” , Tczewa „Wstęga Kociewia” i Świecia „Gminy Powiatu Świeckiego ” polscy partnerzy projektu współpracy z niemieckim LAG Ammersee w dniu 27 kwietnia 2017 r. w Świeciu podpisały umowę o przyznaniu pomocy na przygotowanie projektu współpracy. Aby międzynarodowa kooperacja nabrała tempa konieczny jest wyjazd roboczy do Niemiec, który zrealizowany zostanie w ramach przygotowania projektu współpracy.

Polskie Lokalne Grupy Działania rozpoczną poszukiwania podmiotów, które chciałby zaistnieć na rynku niemieckim lub też zająć się sprzedażą regionalnych produktów spożywczych bawarskiego partnera projektu współpracy. Chodzi o pozyskanie: restauracji, hoteli, biur podróży itp., które chciałaby poszerzyć swoją ofertę o to wszystko, co oferują Bawarczycy. Niemcy również mają za zadanie poszukać podobne podmioty u siebie, które zajmą się dystrybucją tego z czego słynie Kociewie.

Obie strony projektu liczą też na ożywienie kontaktów turystycznych, co mogłoby pomóc dostrzec swoją szansę biurom podróży. Lokalne Grupy Działania liczą na to, że swoim projektem pobudzą lokalną przedsiębiorczość.

Całkowity koszt wyjazdu zostanie sfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich i wyniesie 21 060,00 zł.