Jeśli szukasz informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013, przejdź do poprzedniej wersji serwisuZamknij x


Mikropożyczki na rozwój dla małych firm

08.07.2019 przez Joanna Łowicka

Zakup nowych maszyn i rozbudowanie stanowisk pracy, wybudowanie własnego lokalu handlowego, zakup przyczepy gastronomicznej, wyposażenia do kwiaciarni czy mobilnej myjki parowej – między innymi takie inwestycje zrealizowali przedsiębiorcy z naszego regionu, którzy skorzystali z mikropożyczki dla mikroprzedsiębiorstw oferowanej przez Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy – spółkę samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

Mikropożyczka przeznaczona jest dla mikroprzedsiębiorców z województwa kujawsko-pomorskiego którzy działają na rynku nie dłużej niż 5 lat. Oprocentowanie standardowe wynosi 2,47%–2,87%, ale firmy, które prowadzą działalność do 3 lat lub realizują inwestycje w obszarze inteligentnych specjalizacji województwa kujawsko-pomorskiego, mogą liczyć na oprocentowanie w zakresie 0,94%-1,87%. Kwota pożyczki wynosi do 100 tys. zł, za które sfinansować można różnorodne inwestycje przyczyniające się do rozwoju firmy. Do 50% kwoty pożyczki można przeznaczyć na cele obrotowe związane z realizowaną z pożyczki inwestycją. Jeden przedsiębiorca może wziąć w sumie do 3 jednostkowych pożyczek

Także przedsiębiorcy, którzy działają dłużej niż 5 lat, lub których firmy są większe, mogą znaleźć w ofercie KPFP pożyczkę, która pozwoli im rozwijać działalność. Dzięki pieniądzom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Europejskiego Funduszu Rozwoju, oferta Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego jest kompleksowa – od pożyczek na założenie działalności aż do dużych pożyczek inwestycyjnych do 1 mln zł. Przedsiębiorcy chętnie korzystają także z pożyczek obrotowych na finansowanie bieżącej działalności firmy.

Do tej pory z mikropożyczki w Kujawsko-Pomorskim Funduszu Pożyczkowym skorzystało 170 firm. Pełną ofertę pożyczek KPFP wraz z danymi kontaktowymi do biur i punktów obsługi klienta Funduszu w Toruniu, Bydgoszczy, Włocławku i Inowrocławiu, można znaleźć na stronie www.kpfp.org.pl.

Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego