Jeśli szukasz informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013, przejdź do poprzedniej wersji serwisuZamknij x


III Forum Rolnicze już za nami

09.11.2016 przez Joanna Łowicka

28 października br. w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym odbyło się III Forum Rolnicze organizowane przez „Gazetę Pomorską”, w którym wzięli udział rolnicy i przedstawiciele instytucji związanych z rozwojem obszarów wiejskich.

Na branżowe spotkanie złożyło się 8 paneli dyskusyjnych, m.in. na temat zatrzymywania wody w glebie, trzody chlewnej i jej lepszej jakości, sprzedaży bezpośredniej oraz dobrym gospodarowaniem ochroną roślin i nawożeniem.

Głównym punktem wydarzenia było Forum Dyskusyjne z udziałem Wiceministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Pana Ryszarda Zarudzkiego, Dyrektora Oddziału Regionalnego ARiMR w Toruniu – Pani Katarzyny Kaczmarek-Sławińskiej oraz byłych ministrów rolnictwa, na temat „Co Wspólna Polityka Rolna dała polskim rolnikom i czy mogliby sobie poradzić, gdyby UE nagle się rozpadła?”

Po zakończeniu Forum Dyskusyjnego odbyła się gala wręczenia nagród w plebiscytach Nasz Sołtys i Rolnik Roku.

W forum wzięli również udział pracownicy Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, którzy obsługiwali stoisko informacyjno-promocyjne i odpowiadali na wszelkie pytania dotyczące możliwości płynących z wdrażania na terenie naszego województwa Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020.