Jeśli szukasz informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013, przejdź do poprzedniej wersji serwisuZamknij x


Dni Otwarte Funduszy Europejskich

15.05.2018 przez Joanna Łowicka

Dni Otwarte Funduszy Europejskich to największa akcja promująca projekty dofinansowane ze środków unijnych w Polsce, która w tym roku odbyła się po raz piąty. W dniach 11-13 maja beneficjenci funduszy europejskich zorganizowali w swoich siedzibach atrakcje dla mieszkańców, dzięki którym mogli oni przekonać się o zmianach, które zaszły w ich otoczeniu dzięki unijnemu wsparciu.

W niedzielę (13 maja) zaprosiliśmy do Urzędu Marszałkowskiego na festyn rodzinny w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

– Środki, którymi samorząd województwa dysponuje w ramach naszego Regionalnego Programu Operacyjnego to pieniądze na poprawę jakości życia wszystkich mieszkańców regionu. Efekty realizacji unijnych projektów widoczne są na każdym kroku: w miastach i na terenach wiejskich, na ulicach, w szkołach, instytucjach kultury i zakładach pracy [-]– mówi marszałek Piotr Całbecki

Dni Otwarte to ogólnopolska akcja koordynowana przez Ministerstwo Rozwoju, polegająca na udostępnianiu i prezentowaniu wszystkim zainteresowanym projektów zrealizowanych przy udziale środków z Unii Europejskiej. W tym roku Dni Otwarte w województwie kujawsko-pomorskim odbyły się 13 maja w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu przy Placu Teatralnym 2.

Na wszystkich, którzy odwiedzili siedzibę samorządu województwa czekało mnóstwo atrakcji. Nasi goście mogli zabawić się w DJ-a dzięki muzycznemu syntezatorowi, zagrać w gry wspierające rozwój poznawczy, poznać tajniki sztuki kowalskiej, wziąć udział w warsztatach ceramicznych, nauczyć się wyrabiania toruńskich pierników oraz malowania na szkle. W programie znalazły się również warsztaty popularnonaukowe dla dzieci, projektowania ubrań oraz pokaz możliwości Łazika Magma White. Ponadto każdy z uczestników mógł wykonać własnoręcznie mydło, poznać techniki projektowania i wydruku świec 3D oraz skosztować potraw z wykorzystaniem chwastów i dzikich roślin.

W ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich zaprosiliśmy również na koncert ,,Podróż po Europie”, który odbył się tego samego dnia w CKK Jordanki w Toruniu. Wystąpili Krystyna Prońko, Maria Rodriguez, Agnieszka Twardowska, Ewelina Przybyła, Wiktoria Węgrzyn, Marco Bocchino, Chris Schittulli i Paweł Wolsztyński. Koncert poprowadził Paweł Sztompke. Więcej.

Departament Promocji Urzędu Marszałkowskiego

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego