Jeśli szukasz informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013, przejdź do poprzedniej wersji serwisuZamknij x


Carrefour przekazuje granty w ramach Programu „Smakujemy lokalnie”

27.09.2022 przez Joanna Łowicka

Carrefour w tym roku zainaugurował program „Smakujemy lokalnie”, który jest  wyrazem wdzięczności dla Kół Gospodyń Wiejskich za ich trud w podtrzymywaniu i promowaniu pięknych, regionalnych i lokalnych tradycji. Patronem programu jest Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi, zaś jego ambasadorkami Koła Gospodyń Wiejskich z województwa śląskiego, mazowieckiego oraz kujawsko-pomorskiego.

Jednym z elementów programu jest konkurs grantowy dla Kół lub Związków Kół Gospodyń Wiejskich wpisanych do Krajowego Rejestru KGW. Wystarczy w terminie 5 września – 3 października złożyć wniosek zawierający przepis na potrawę promującą kuchnię regionu wraz ze zdjęciami oraz historią dania. Komisja konkursowa, na czele z ekspertem kulinarnym i znawcą kuchni regionalnej Łukaszem Konikiem wybierze 10 zwycięskich Kół, które otrzymają granty w wysokości 10 tysięcy złotych każda. Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się na stronie smakujemylokalnie.pl

Carrefour również oferuje możliwość promocji wyrobów Kół Gospodyń Wiejskich w sklepach sieci Carrefour w całej Polsce z możliwością sprzedaży konsumenckiej. Efektem programu ma być również stworzenie platformy współpracy pomiędzy Kołami, a lokalnymi dostawcami produktów żywnościowych oraz najbliżej zlokalizowanymi sklepami sieci Carrefour Polska.
Głównym celem  działań jest zgromadzenie wokół programu jak najszerszej społeczności Kół Gospodyń Wiejskich ze wszystkich województw, stworzenie platformy do wymiany doświadczeń w zakresie przedsiębiorczości kobiet z obszarów wiejskich oraz promocji polskiego dziedzictwa kulinarnego.