Jeśli szukasz informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013, przejdź do poprzedniej wersji serwisuZamknij x


Nowa przestrzeń dla młodego biznesu

Dodane 19.09.2019 przez Leszek Nienartowicz

Ponad 20 milionów złotych znajduje się w puli właśnie ogłoszonego konkursu w Ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, którego tematem jest tworzenie lub rozwój infrastruktury biznesowej w postaci inkubatorów przedsiębiorczości dla start–upów. Nabór wniosków rozpoczyna się 15 października.

 

– Chcemy by inkubatory przedsiębiorczości pomagały regionalnym firmom w prowadzeniu biznesu. Wiem, że takie wsparcie jest potrzebne i oczekiwane, widać to po zainteresowaniu, jakimi cieszą się Regionalne Inkubatory Przedsiębiorczości w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

O dofinansowanie mogą ubiegać się instytucje otoczenia biznesu, samemu lub w partnerstwie z firmą z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Przedmiotem konkursu ma być  budowa, rozbudowa lub przebudowa infrastruktury pod działalność gospodarczą i infrastrukturą towarzyszącą (np. parkingi, drogi wewnętrzne itp.); a także zakup środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania wspieranej infrastruktury. W ramach konkursu dofinansowanie inwestycji jest udzielane w formie pomocy zwrotnej.

 

Kwota środków przeznaczona na dofinansowanie projektów wynosi 20 481 544,68 zł, nabór wniosków trwa od 15 do 29 października. Więcej na stronie mojregion.eu.

 

Regionalne Inkubatory Przedsiębiorczości działające pod skrzydłami marszałkowskiego Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego funkcjonują w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku. Do tej pory z ich oferty skorzystało ponad sto firm. Więcej w materiale: „Przestrzeń dla biznesu w Regionalnych Inkubatorach Przedsiębiorczości”.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

18 września 2019 r.