Jeśli szukasz informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013, przejdź do poprzedniej wersji serwisuZamknij x


Spotkanie GSE RPO WK-P 2014-2020 oraz prezentacje wyników badań ewaluacyjnych

Dodane 12.11.2019 przez Jolanta Konkel

Grupa Sterująca Ewaluacją Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 po raz dziewiąty spotkała się 7 listopada 2019 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego przy Placu Teatralnym 2 w Toruniu.

W spotkaniu obok członków GSE uczestniczyli zaproszeni goście z Lokalnych Grup Działania, Wojewódzkiego Urzędu Pracy oraz IZ RPO WK-P. Spotkanie prowadziła pani Jolanta Rudnicka Naczelnik Wydziału Analiz i Ewaluacji w Departamencie Funduszy Europejskich, Z-ca Przewodniczącego GSE. Na początku spotkania pani Naczelnik wręczyła nominacje na nowego członka GSE RPO WK-P pani Hannie Zielińskiej p.o. Naczelnika Wydziału Wyboru Projektów EFS w Departamencie Wdrażania RPO.

Na spotkaniu przeprowadzono dwie prezentacje następujących badań ewaluacyjnych:

  • „Ewaluacja instrumentu RLKS w ramach RPO WK-P na lata 2014-2020 w kontekście doświadczeń perspektywy 2014-2020 i wskazania założeń wsparcia na lata 2021 -2027”. Wyniki badania przedstawiła pani dr Monika Kwiecińska-Zdrenka z Pracowni Badań Soma z Torunia, kierownik zespołu badawczego.
  • „Wpływ interwencji RPO WK-P 2014-2020 na zatrudnienie i rynek pracy w województwie kujawsko-pomorskim”. O wynikach badań opowiedział pan Marcin Ługawiak członek zespołu badawczego, przedstawiciel konsorcjum w skład którego wchodzą: Lider Projekt Sp. z o. o. – lider konsorcjum oraz DGA Spółka Akcyjna– partner konsorcjum.

Po omówieniu wyników badań pani dr Wiesława Gierańczyk Dyrektor Urzędu Statystycznego w Bydgoszczy przedstawiła prezentację pt. Eksperymentalne statystyki rynku pracy. Opowiedziała o prowadzonych pracach rozwojowych dotyczących opracowania metodologii i oszacowania liczby pracujących w gospodarce narodowej według głównego miejsca pracy i miejsca zamieszkania na poziomie powiatów, stopy bezrobocia rejestrowanego na poziomie gmin, miar wynagrodzeń brutto na poziomie powiatów oraz pracujących w gospodarce narodowej na poziomie NTS 4.  Przedstawione nowatorskie podejście z wykorzystaniem danych administracyjnych może być  źródłem informacji statystycznych pomocnych przy podejmowaniu świadomych decyzji ekonomicznych, gospodarczych i społecznych.

W ostatniej części spotkania pani Jolanta Rudnicka przedstawiła informacje na temat działań zrealizowanych przez Jednostkę Ewaluacyjną w 2019 r. oraz plany na rok 2020. Obecnie Jednostka Ewaluacyjna odebrała raporty końcowe z trzech badań. Cztery badania są w toku, a w 2020 r. przewidziano do zrealizowania jeszcze trzy badania. Wśród działań ewaluacyjnych zrealizowano również szkolenie dla beneficjentów oraz zorganizowano IV Międzyregionalną Konferencję Ewaluacyjną. Przeprowadzono również szkolenie dla członków GSE RPO WK-P 2014-2020 pt. „Learning agenda, czyli narzędzie wspierające realizację programu wiedzą z badań, analiz, monitoringu i ewaluacji”.  Na przyszły rok zaplanowano także szkolenia dla beneficjentów i członków GSE.

Organizatorem spotkania było Biuro Ewaluacji Wydziału Analiz i Ewaluacji w Departamencie Funduszy Europejskich.

Prezentacje:

Prezentacja wyników badania Ewaluacja instrumentu RLKS w ramach RPO WK-P na lata 2014-2020 w kontekście doświadczeń perspektywy 2014-2020 i wskazania założeń wsparcia na lata 2021 -2027 – z Pracownia Badań Soma z Torunia

Prezentacja wyników badania Wpływ interwencji RPO WK-P 2014-2020 na zatrudnienie i rynek pracy w województwie kujawsko-pomorskim –  konsorcjum w skład którego wchodzą: Lider Projekt Sp. z o. o. – lider konsorcjum oraz DGA Spółka Akcyjna– partner konsorcjum

Prezentacja pt. Eksperymentalne statystyki rynku pracy 

Informacja sprawozdawcza na temat działań zrealizowanych w roku 2019 oraz planowanych do realizacji w roku 2020

Zdjęcia ze spotkania: