Jeśli szukasz informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013, przejdź do poprzedniej wersji serwisuZamknij x


Weekend on-line z Dniami Otwartymi Funduszy Europejskich

Dodane 23.09.2020 przez Leszek Nienartowicz

Weekend on-line z Dniami Otwartymi Funduszy Europejskich

Najbliższy weekend to finał ogólnopolskiej akcji Dni Otwarte Funduszy Europejskich. W tym roku w ze względów bezpieczeństwa postanowiliśmy, że wszystkie atrakcje będą dostępne w formie online. Od piątku do niedzieli włącznie będą na Was czekały dziesiątki wydarzeń: koncertów, wejść na żywo, wirtualnych spacerów, warsztatów czy spektakli. Sprawdźcie, co dla Was przygotowaliśmy!

W jaki sposób wziąć udział w „funduszowych” atrakcjach?

Po prostu wejdźcie na stronę www.dniotwarte.eu. To tu w specjalnym oknie będą transmitowane wszystkie atrakcje zgodnie z harmonogramem, który zostanie podamy niebawem. Nie ma też limitów i wejściówek. Wystarczy, że włączycie przeglądarkę!

Atrakcje z kujawsko-pomorskiego.

Spośród licznych atrakcji z całej Polski zachęcamy do zwrócenia uwagi na te związane z naszym województwem. Część z nich jest już dostępna na kanale YouTube Lubię Kujawsko Pomorskie.

Pełna lista atrakcji z naszego województwa przedstawia się następująco:

-koncert online „Pod Unijnymi Gwiazdami” w Dworze Artusa. Transmisja na żywo w niedzielę 27.09  o godzine 19.00 na naszym kanale Youtube oraz stronie dniotwarte.eu,

-koncert online „Podróż po Europie” – CKK Jordanki. Transmisja w sobotę 26.09 o godzinie 17.00 na naszym kanale Youtube oraz stronie dniotwarte.eu.

-warsztaty online zorganizowane przez benficjentów – aktorskie (Baj Pomorski), etnograficzne (Skansen w Kłóbce) oraz historyczne („Niebieska kamienica” w Inowrocławiu). Warsztaty będą dostępne w dniach 25-27 września na naszym kanale Youtube oraz na stronie dniotwarte.eu. Zaproszenie na warsztaty można zobaczyć tutaj

-inwestycje unijne w miastach prezydenckich regionu widziane z lotu ptaka (można je już oglądać na Youtube: BydgoszczToruńWłocławekInowrocławGrudziądz).

-wirtualna wystawa Galerii Rusz dostępna już tutaj

Strona dniotwarte.eu gromadzi również wirtualne spacery z całej Polski. Można dzięki nim wirtualnie zwiedzić m.in. oddziały Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku oraz Zespół Pałacowy w Ostromecku. Te spacery to część unijnego projektu Kultura w zasięgu 2.0, w ramach którego dygitalizowane są zasoby regionalnych instytucji kultury. Zachęcamy też oczywiście do uczestniczenia w wydarzeniach z innych regionów Polski.

Dlaczego organizujemy Dni Otwarte Funduszy Europejskich?

Bo chcemy pokazać Wam, ile w naszym otoczeniu zmieniły Fundusze Europejskie. Przez 16 lat naszej obecności w UE zrealizowano ponad 260 tysięcy różnych inwestycji!

Liczby i kwoty są oczywiście imponujące. Ale zamiast przytaczać kolejne statystyki, wolimy pokazać Wam Fundusze Europejskie jako coś, co działa blisko nas i zmienia nasze bezpośrednie otoczenie. Stąd taka różnorodność pokazywanych projektów.

Polska jest jednym z liderów we wdrażaniu unijnych funduszy. Mamy z czego być dumni!

Akcję organizuje Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej we współpracy z Urzędami Marszałkowskimi z całej Polski. To od strony koordynacji. Od strony przygotowania atrakcji – nie byłoby Dni Otwartych, gdyby nie zaangażowanie tych firm i instytucji, które skorzystały z unijnych dotacji. Specjalnie dla Was pokazują „kuchnię” swoich projektów, by pochwalić się swoimi sukcesami.

Akcja DOFE to część szerszej kampanii, którą prowadzi Komisja Europejska. Jej nazwa to #EUinmyregion, a na celu ma pokazanie wszystkim obywatelom UE skali i różnorodności projektów, które są realizowane z unijnym wsparciem.