Jeśli szukasz informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013, przejdź do poprzedniej wersji serwisuZamknij x


Uwaga! Próby wyłudzenia pieniędzy

Dodane 24.06.2016 przez Karolina Dąbrowska

Uwaga !

Próby wyłudzenia pieniędzy

Napływają do nas niepokojące doniesienia o próbach wyłudzenia pieniędzy przez osoby podające się za współpracowników Urzędu Marszałkowskiego lub podszywające się pod jego pracowników. Osoby te oferują zakup materiałów informacyjnych,  podają nieprawdziwe informacje na temat możliwości otrzymania dofinansowania z funduszy europejskich lub wręcz obiecują przyznanie dotacji. Apelujemy o ostrożność!

Informujemy, że żaden z departamentów Urzędu Marszałkowskiego ani działające w jego ramach Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich Województwa Kujawsko-Pomorskiego nigdy nie współpracowały i nie współpracują  z osobami i firmami oferującymi tego typu usługi. Wszystkie materiały informacyjne, poradniki, informatory, broszury i podręczniki dla beneficjentów funduszy europejskich oferowane są bezpłatne. Podkreślamy także, iż żaden pracownik urzędu nie może obiecać dotacji czy dofinansowania, gdyż te przyznawane są na podstawie zobiektywizowanych kryteriów w ramach regulaminowych rund konkursowych.

Wszelkie informacje o konkursach o wsparcie w ramach funduszy unijnych dostępne są na naszej stronie internetowej www.mojregion.eu i www.funduszeeuropejskie.gov.pl. Można je także uzyskać w siedzibach Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich. Specjaliści ds. FE udzielają bezpłatnych informacji nt. możliwości uzyskania dofinansowania na konkretne rodzaje przedsięwzięć oraz o podstawowych warunkach, kryteriach i procedurach związanych z otrzymaniem dofinansowania. Osobom, które realizują już projekt udzielają informacji  na temat sposobu jej rozliczenia.

Apelujemy o ostrożność w przypadku zetknięcia się z opisanymi wyżej praktykami, a także w każdym przypadku oferowania odpłatnych wzorów dokumentów czy publikacji poświęconych funduszom europejskim.