Jeśli szukasz informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013, przejdź do poprzedniej wersji serwisuZamknij x


Umowy RPO: kształcenie zawodowe i termomodernizacja

Dodane 16.05.2017 przez Leszek Nienartowicz
W poniedziałek (15 maja) w Urzędzie Marszałkowskim odbyła się uroczystość podpisania kolejnych umów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na dofinansowanie inwestycji w infrastrukturę kształcenia zawodowego oraz projektów termomodernizacji budynków publicznych. Podpisy pod 11 umowami złożyli przedstawiciele Grudziądza, powiatów mogileńskiego, aleksandrowskiego, chełmińskiego, rypińskiego i nakielskiego oraz gmin Zbójno i Sadki.

Dziewięć podpisanych w poniedziałek umów dotyczy projektów polegających na rozbudowie, modernizacji oraz wyposażeniu warsztatów i pracowni kształcenia praktycznego w placówkach kształcenia zawodowego. Wsparcie trafi do szkół w ramach rozstrzygniętego w marcu konkursu, w którym zarząd województwa rozdysponował w sumie 18,4 miliona złotych na realizację 14 tego typu projektów (lista wszystkich projektów zakwalifikowanych do dofinansowania). To kolejne tego typu wsparcie na rozbudowę i doposażenie szkół zawodowych w regionie – wcześniej dofinansowanie trafiło na realizację inwestycji w trzech szkołach specjalizujących się w kształceniu osób z niepełnosprawnościami w Bydgoszczy i Grudziądzu (więcej).

– Kierując środki z naszego RPO na rozwój bazy dydaktycznej placówek edukacji zawodowej zwracamy uwagę, by oferta kształcenia tego typu szkół wychodziła naprzeciw oczekiwaniom pracodawców i odpowiadała wymaganiom rynku pracy – tłumaczy marszałek Piotr Całbecki.

Miasto Grudziądz przeznaczy 1,7 miliona złotych dofinansowania na modernizację i wyposażenie trzech pracowni w Centrum Kształcenia Praktycznego. Powiat mogileński otrzyma 2 miliony złotych na doposażenie 20 pracowni w zespołach szkół w Bielicach, Strzelnie i Mogilnie. Powiat aleksandrowski przeznaczy 1,2 miliona złotych wsparcia na adaptację budynków na nowe pracownie w zespołach szkół nr 1 i nr 2 w Aleksandrowie Kujawskim. Powiat chełmiński otrzyma 1,6 miliona złotych na prace remontowe oraz doposażenie pracowni w Zespole Szkół nr 2 w Chełmnie oraz Zespole Szkół w Grubnie. Powiat Rypiński przeznaczy 3,1 miliona złotych wsparcia na zakup wyposażenia dla 21 pracowni w 4 szkołach. Powiat nakielski za 1 milion złotych wsparcia wyposaży pracownie zawodu w 9 szkołach.

Kolejne dwie podpisane w poniedziałek umowy dotyczą projektów termomodernizacji budynków publicznych. W ramach konkursu dotyczącego tego rodzaju inwestycji marszałkowskie wsparcie trafiło w sumie do 34 gmin i powiatów (więcej). Tym razem podpisy pod dokumentami złożą przedstawiciele gminy Zbójno (powiat golubsko-dobrzyński), która otrzymała blisko pół miliona złotych na termomodernizację Publicznego Gimnazjum w Zbójnie oraz gminy Sadki (powiat nakielski), w której blisko 1 milion złotych wsparcia trafi na termomodernizację Szkoły Podstawowej w Sadkach.

W uroczystości podpisania umów z samorządowcami uczestniczyli marszałek Piotr Całbecki oraz przewodniczący sejmiku województwa Ryszard Bober.

Lista wszystkich podpisanych umów

Źródło: Biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.