Jeśli szukasz informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013, przejdź do poprzedniej wersji serwisuZamknij x


Sukcesy z RPO na kartach komiksu

Dodane 17.07.2019 przez Leszek Nienartowicz

Nasze nowe wydawnictwo promocyjne to komiks przedstawiający prawdziwe historie sukcesów biznesowych, przy osiągnięciu których pomogły pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Bohaterką pierwszej z nich jest Anna Stuczyńska z Bydgoszczy, której unijne dofinansowanie pomogło założyć firmę My Modulo produkującą modułowe panele ścienne. Pani Anna skorzystała ze wsparcia finansowego w ramach projektu realizowanego przez Izbę Przemysłowo-Handlową w Toruniu. Druga historia opowiada o toruńskiej firmie Candellana, na czele której stoją Marek Kaliński i Monika Mitoraj. Produkowane przez nich designerskie świece trafiają m.in. do światowych gwiazd rocka, a 90% produkcji trafia na zagraniczne rynki.   

Opowiadając o sukcesach beneficjentów chcemy pokazać możliwości jakie daje RPO przedsiębiorcom i zachęcić ludzi z pomysłem na biznes do składania wniosków w konkursach. Autorem scenariusza do komiksu jest Jarosław Jarry Jaworski, a rysunki stworzył Marcin Treichel. Komiks można otrzymać jest dostępny bezpłatnie w Punktach Informacyjnych Funduszy Europejskich, a jego elektroniczną wersję można przeczytać na platformie ISSUU.