Jeśli szukasz informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013, przejdź do poprzedniej wersji serwisuZamknij x


Środki RPO na rozbudowę drogi w powiecie brodnickim

Dodane 24.05.2018 przez Leszek Nienartowicz

24 maja w Urzędzie Marszałkowskim odbyło się uroczyste podpisanie umowy o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na rozbudowę drogi powiatowej w powiecie brodnickim Jabłonowo Pomorskie-Górale–Konojady na odcinku 1,7 kilometra. Kwota wsparcia to 4,4 mln złotych, a całkowita wartość inwestycji wynosi 9,8 mln złotych.

To kolejne środki z naszego RPO, które przekazujemy powiatowi brodnickiemu. Bardzo się cieszę z bardzo dobrej atmosfery inwestycyjnej w Brodnicy i okolicach, dzięki niej powiat zmienia się wciąż na lepsze – mówił marszałek Piotr Całbecki.

W podpisaniu wzięli udział marszałek Piotr Całbecki, przewodniczący sejmiku Ryszard Bober, starosta brodnicki Piotr Boiński i wicestarosta Mariusz Klonowski. Przedmiotem umowy jest rozbudowa drogi powiatowej nr 1815C Jabłonowo Pomorskie-Górale–Konojady na odcinku ul. Główna, Kolejowa, Sikorskiego w Jabłonowie Pomorskim. Rozbudowa obejmie między innymi wykonanie nawierzchni asfaltobetonowej jezdni wraz z budową chodników, skrzyżowań, zjazdów, parkingów i zatoki autobusowej.

Nowa droga poprawi dojazd do trasy wojewódzkiej nr 543 i autostrady A1, a także do brodnickiej Strefy Aktywności Gospodarczej.

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

24 maja 2018 r.