Jeśli szukasz informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013, przejdź do poprzedniej wersji serwisuZamknij x


Rusza rozbudowa Brodnickiego Centrum Caritas

Dodane 15.05.2018 przez Leszek Nienartowicz

Inauguracja rozbudowy Brodnickiego Centrum Caritas o pomieszczenia dla środowiskowego domu samopomocy i bursy szkolnej odbędzie się dziś (15 maja) w Brodnicy z udziałem przewodniczącego sejmiku Ryszarda Bobera oraz wiceprzewodniczącego sejmiku Marka Nowaka. Realizacja inwestycji jest możliwa dzięki wsparciu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

– Brodnickie Centrum Caritas im. Biskupa Jana Chrapka od lat świadczy profesjonalną pomoc potrzebującym odpowiadając na zmieniające się problemy i potrzeby społeczne. Cieszę się, że możemy wspierać placówkę w pełnieniu tej ważnej misji – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Nowa część gmachu przy ulicy Gajdy 3 pomieści Środowiskowy Dom Samopomocy dla 50 podopiecznych oraz Bursę Szkolną dla 60 uczniów. Stare budynki mieszczące te placówki zostaną rozebrane. W wyniku realizacji inwestycji zmienią się kaplica i pomieszczenia administracyjne, powstanie również nowa kotłownia.

Wartość projektu „Zwiększony dostęp do usług społecznych dzięki inwestycji Brodnickiego Centrum Caritas w infrastrukturę społeczną w Brodnicy” to 7,4 miliona złotych, dofinansowanie z RPO wyniesie 6,3 miliona złotych. Całość inwestycji powinna zakończyć się na początku 2019 roku.

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

15 maja 2018 r.