Jeśli szukasz informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013, przejdź do poprzedniej wersji serwisuZamknij x


RPO. Możemy więcej!

Dodane 14.05.2021 przez Leszek Nienartowicz

Ponad 9 mld zł z Funduszy Europejskich przez ostatnie 6 lat zmieniło nasz region nie do poznania. Środki te pochodzą z zarządzanego przez marszałka Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Efekty zrealizowanych w tej perspektywie projektów pokazuje kampania „RPO. MOŻEMY WIECEJ!”

 

Zdrowie, wsparcie dla seniorów, rodzin, podniesienie jakości kształcenia – to tylko część z obszarów, w których możliwe było zrealizowanie znaczących dla województwa projektów sfinansowanych w ramach RPO WK-P na lata 2014-2020.

Tegoroczna kampania w szczególności ukazuje efekty wykorzystania środków z Europejskiego Funduszu Społecznego. Odbywa się pod hasłem: „RPO. MOŻEMY WIĘCEJ”.

Do lipca mieszkańcy naszego regionu będą mieli okazję przekonać się nie tylko, w jaki sposób wykorzystano środki unijne, ale również jak w praktyce działa Regionalny Program Operacyjny.

Możliwe to będzie dzięki infografikom w najpopularniejszych dziennikach regionalnych: „Expressie Bydgoskim”, „Gazecie Pomorskiej” i „Nowościach – Dzienniku Toruńskim”.

Na odpowiadającym tym tytułom serwisach internetowych prowadzona jest również kampania banerowa. Ponadto w pięciu miastach – Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku, Grudziądzu i Inowrocławiu – zobaczyć będzie można billboardy i plakaty w komunikacji miejskiej, zachęcające do odwiedzin na stronie internetowej rpo.kujawsko-pomorskie.pl – prezentującej aktualności związane z ostatnią perspektywą finansową.

Na potrzeby kampanii powstały również trzy 30-sekundowe spoty oraz jeden 180-sekundowy film o znaczeniu funduszy europejskich dla mieszkańców województwa. Krótsze realizacje promowane będą w telewizji regionalnej, dłuższy film dostępny będzie na kanale youtube’owym województwa.

Dodatkowym wątkiem przekazów będzie wykorzystanie części środków na pomoc w walce z pandemią COVID-19 i jej skutkami.

Zapraszamy do śledzenia aktualności i odkrywania tego, jak nasz region zmienia się na lepsze!