Jeśli szukasz informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013, przejdź do poprzedniej wersji serwisuZamknij x


RPO: czas na nowoczesność w przychodniach

Dodane 17.02.2017 przez Leszek Nienartowicz

Trwa nabór wniosków w pierwszym ogłoszonym przez zarząd województwa konkursie, dotyczącym wsparcia na wyposażenie w sprzęt medyczny przychodni podstawowej opieki medycznej i ambulatoriów opieki specjalistycznej. Aplikować mogą wszystkie podmioty prowadzące finansowaną ze środków publicznych tego rodzaju działalność leczniczą i diagnostyczną, w tym praktykujący indywidualnie lekarze i pielęgniarki. Do podziału jest ponad 8,5 miliona złotych.

 

– Przychodnie, przede wszystkim te gorzej wyposażone i funkcjonujące z dala od głównych ośrodków, będą mogły uzupełnić sprzęt o nowoczesną aparaturę diagnostyczną oraz nowoczesny sprzęt ratujący życie, a także uzupełniający je osprzęt informatyczny – precyzuje marszałek Piotr Całbecki. – Wcześniej z różnego rodzaju naszego wsparcia inwestycyjnego, w tym w ramach RPO poprzedniej perspektywy, skorzystały przede wszystkim szpitale.

 

Każdy z aplikujących może złożyć tylko jeden wniosek o dofinansowanie, dotyczący tylko jednego projektu. Maksymalne wsparcie wynosi 100 tysięcy złotych (dla przychodni podstawowej opieki medycznej) i 200 tysięcy złotych (dla ambulatoriów specjalistycznych i podmiotów z zaawansowaną diagnostyką medyczną). Pula środków w konkursie to 2 miliony euro, czyli 8,7 mln złotych. Wartość dofinansowania może sięgnąć połowy kosztów planowanego przedsięwzięcia.

 

W ramach projektów będzie nabyć m. in. aparaty ultrasonograficzne, sprzęt do badań endoskopowych, aparaty EKG, spirometry, lasery chirurgiczne, sprzęt ratujący życie, w tym defibrylatory.

 

Nabór wniosków ruszył 30 grudnia i potrwa do końca lutego. Rozstrzygnięcie planujemy na lipiec 2017.

 

 

Jednocześnie ogłoszony został konkurs o dofinansowanie inwestycji i zakupów aparatury medycznej dla szpitali wojewódzkich. W tym przypadku do zagospodarowanie jest blisko 70 milionów złotych (16 mln euro). Nabór wniosków rozpoczął się 30 grudnia potrwa do końca czerwca 2017.

 

 

Czytaj też Aktualne konkursy RPO

Źródło: Biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.